Projekt gabinetu stomatologicznego – wybierz usługi profesjonalistów

0
2547

Bądźmy szczerzy, większość osób boi się chodzić do dentysty. Pomimo, że technika znacząco poszła do przodu i każda wizyta nie wiążę się już z bólem, to niesmak pozostał, szczególnie gdy gabinet nie był remontowany od lat 90-tych. Dlatego warto zadbać o jego wygląd. Aranżacja gabinetu stomatologicznego powinna być przyjazna dla pacjenta, z kolei układ mebli i sprzętów powinien umożliwiać dogodną pracę dla lekarza.

Bo projekt ma znaczenie

Zaprojektowanie gabinetu stomatologicznego nie jest łatwe, dlatego warto powierzyć go sprawdzonej firmie. Tutaj wyróżnia się oferta luxinteriors.com.pl. Dzięki niej można cieszyć się najlepiej zaprojektowanym gabinetem, który będzie spełniał zarówno formalne wymagania, ale również będzie idealnie dostosowany do potrzeb stomatologów, jak i pacjentów. Warto tutaj wiedzieć, że klient ma duży wpływ na projekt, gdyż biuro projektowe spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Dlatego warto postawić na doświadczenie i renomę, którą posiada Luxinteriors z Gdyni.

Projekt gabinetu stomatologicznego- postaw na dizajn

Odpowiednio zaprojektowany gabinet stomatologiczny może zdecydowanie zmniejszyć strach pacjentów w trakcie wizyty. Warto więc postawić na nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Najlepiej zdecydować się na pastelowe kolory ścian, które będą zapewniały relaks. Można także umieścić w gabinecie elementy angielskiej boazerii. Oczywiście należy również zadbać o odpowiednie meble. Tutaj można postawić na te wykonane z naturalnego drewna, gdzie widoczne sęki dodają unikalności. Ciekawie prezentują się również szafki laminowane, które idealnie wpisują się w nowoczesny styl. Stawiając na minimalistyczne dodatki można jeszcze sprawić, że gabinet będzie wydawał się bardziej przyjazny i przytulny. Warto zatem zdecydować się na projekt gabinetu lekarskiego z Gdynii, dzięki któremu można mieć gabinet, który przywodzi na myśl eleganckie spa.

Projekt gabinetu stomatologicznego – wymagania

Oczywiście będąc dopiero na etapie wyboru miejsca, gdzie ma znaleźć się gabinet stomatologiczny należy sprawdzić wymagania dotyczące gabinetów, które znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. Podane są tam wymiary pomieszczenia, należy również zadbać o ergonomię. Oczywiście nie jest to łatwe, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów z miasta Gdańsk, bądź Gdynia. Projektanci wykonają projekt, w oparciu o wytyczne, ale również zadbają dizajn. Dzięki temu gabinet stomatologiczny będzie funkcjonalny dla lekarza i wygodny dla pacjenta. Będzie też przestronny i dobrze oświetlony.

Projektowanie gabinetów stomatologicznych Gdańsk- zadbaj o komfort małego pacjenta

Nie od dziś wiadomo, że dzieci bardzo boją się chodzić do stomatologa. Często wizyty kończą się krzykiem i płaczem, gdyż mali pacjenci nie chcą nawet otworzyć buzi, aby lekarz mógł sprawdzić ich stan uzębienia. Dlatego warto sprawić, że gabinet stomatologiczny będzie też przyjazny dzieciom. Zatem warto stworzyć strefę dla dzieci. Na ścianie mogą znajdować się kolorowe malowidła, albo obrazki, czy też tapety. Warto również wybrać fotel w intensywnym kolorze zielonymi lub też niebieskim. Wiadomo także, że dzieci boją się narzędzi i przyborów dentystycznych, zatem najlepiej, aby znajdowały się one poza wzrokiem maluchów, dzięki temu uniknie się paniki i strachu. Zatem najlepiej wybrać zabudowane meblościanki, gdzie można wszystkie narzędzia schować.

Oczywiście należy także zwrócić uwagę na poczekalnie, która jest ściśle powiązana z gabinetem. Warto również zdecydować się na jej zaprojektowanie. Powinna ona zapewniać relaks i odprężenie. Zatem istotne znaczenie ma tutaj delikatna kolorystyka i wygodne meble. Należy także stworzyć strefę zabawy dla dzieci, aby ograniczyć ich stres przed wizytą. Oświetlenie również jest istotne. Najlepiej tutaj stosować ciepłe światło i jasne żarówki. Warto także zadbać o relaksującą muzykę, zatem na ścianach można rozmieścić małe głośniki, z których będzie odtwarzana muzyka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ