Pomieszczenia, w których mieszkamy określamy różnie. Jedni nazywają je azylem, inni bezpieczną przystanią, a jeszcze inni po prostu domem. Wiele osób dopiero co wprowadzających się do swojego domu zastanawia się nad pytaniem, jaki powinien być dom, aby był spełnieniem marzeń?

Wygodnie urządzony dom wiele ułatwia w życiu, ale czy gwarantuje szczęście jego mieszkańcom?

Odpowiedź brzmi, że niekoniecznie. Gdyż najważniejsi w tym wszystkim są ludzie i ich wzajemne relacje. Bywa, że komfortowo wyposażony dom jest zimny emocjonalnie i nie stanowi szczęśliwego miejsca dla domowników.

Zazwyczaj każdy urządzający swoje cztery ściany w pierwszej kolejności myśli o wygodzie. Czyli o tym, by zaaranżować i wyposażyć swój dom, jak najbardziej praktycznie i komfortowo. Czyni to z myślą o sobie i swoich najbliższych.

Urządzenie domu
zależy od tego kto będzie w tym domu mieszkał. Gdyż każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania. Inaczej urządzi go osoba mieszkająca sama i niewiele czasu spędzająca w swoim mieszkaniu. Osoba zapracowana i nie posiadająca czasu na domowe obowiązki takie, jak sprzątanie, czy gotowanie. A inaczej urządzą swój dom osoby z małymi, lub dorastającymi dziećmi, gdzie nieustannie mieszkanie tętni życiem. A jeszcze inaczej osoby starsze sporo czasu przebywające w domu, lecz stawiające z racji swojego wieku na wygodę.

Bardzo ważnym pomieszczeniem, na które trzeb zwrócić szczególną uwagę przy aranżacji wnętrz jest część wspólna domu, czyli tak zwany salon, lub inaczej duży pokój. Jest to miejsce przeznaczone na wspólne przebywanie domowników, jak i gości odwiedzających rodzinę. Dlatego tym bardziej jego wystrój musi być przemyślany, by nawzajem sobie nie przeszkadzać, a móc wspólnie i miło spędzać wolny czas. W tym przypadku ważne jest zaplanowanie właściwej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami. I dlatego najlepiej, gdy salon posiada osobne wejście i nie jest pomieszczeniem przechodnim.

Bardzo często spotykamy salon, jadalnię i kuchnię, jako pomieszczenie wspólne z wyraźnym podziałem na poszczególne części. Ma to swoje dobre i złe strony. Do dobrych należy możliwość kontaktu osoby przebywającej w kuchni z domownikami, czy gośćmi będącymi w salonie. Do negatywnych zaś niemożliwość odizolowania się w przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi rozsuwanych. Są one bardzo praktyczne i nie zajmują wiele miejsca.

Salon podobnie, jak i inne pomieszczenia w domu najlepiej, gdyby był ustawny. Lecz nie zawsze tak bywa i tu potrzebne jest oko projektanta. Taki specjalista, jak projektant wnętrz potrafi bardzo dobrze zaplanować i zagospodarować przestrzeń mieszkalną. Dobrze zaprojektowany dom posiada miejsce na wszystko i jednocześnie spełnia wymagania wszystkich jego mieszkańców.

Na komfort naszego życia wpływa wiele elementów, na które musimy zwrócić uwagę, podczas aranżowania swojego domu. Przy czym trzeba pamiętać, że łatwiej jest przemyśleć i ustalić wszystko na początku, niż po fakcie dokonywać przeróbek. Gdyż późniejsze przeróbki są kosztowne, a do tego wnoszą wiele niepotrzebnego zamieszania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ