Kupno pierwszego mieszkania jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego człowieka, często jest to wybór na całe życie. Dlatego przed jej podjęciem warto ją dobrze przemyśleć i zaplanować. Pozwoli to na uniknięcie wielu kłopotów i rozczarowań.

Dobra lokalizacja 

Podstawową kwestią podczas wyboru każdego mieszkania jest jego lokalizacja. Dlatego konieczne jest sprawdzenie odległości od codziennie odwiedzanych miejsc, takich jak praca, szkoła, sklepy. Odpowiednia lokalizacja pozwoli oszczędzić wiele czasu marnowanego codziennie na dojazdach. Warto jednak pamiętać, że sama odległość to nie wszystko, ważnym czynnikiem jest również położenie przystanków komunikacji miejskiej. Należy pamiętać o korkach, które szczególnie w wielkich miastach są dużym problemem. Dlatego dobrym pomysłem jest kilkukrotne przejechanie trasy od potencjalnego mieszkania do pracy samochodem, najlepiej w godzinach szczytu. Taki eksperyment pozwoli zobaczyć, jak będzie wyglądało życie w nowym miejscu. Drugą ważną sprawą jest poznanie okolicy, w której znajduje się budynek. W zależności od osobistych preferencji jedne osoby będą szukały spokojnego i cichego miejsca, w którym będą mogły odpocząć, inne zdecydują się na okolicę z dużą ilością dostępnych rozrywek na przykład restauracji, barów, czy klubów. Wszystkie te rzeczy należy sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wybór wiarygodnego dewelopera

Kiedy kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym, bardzo ważną kwestią jest wybór rzetelnego i uczciwego dewelopera. Jak takiego znaleźć? Przede wszystkim warto zapoznać się z jego poprzednimi inwestycjami. Powinny być one:

  • oddane w terminie,
  • bez wad technicznych,
  • zgodne z zapowiedziami.

Jeżeli poprzednie realizacje przeprowadzone były bez żadnych problemów, zdecydowanie zwiększa to wiarygodność danego przedsiębiorcy. Należy pamiętać, że każdy klient ma prawo zapoznać się z prospektem informacyjnym. Jest to dokument zawierający podstawowe informacje o deweloperze oraz aktualnie realizowanym przedsięwzięciu, takie jak stan prawny, termin ukończenia budowy i sposób jej finansowania.

Jednym z takich deweloperów jest działająca w Polsce od 22 lat spółka WAN. Posiada ona bardzo duże doświadczenie w branży i szerokie portfolio udanych inwestycji. Szczegóły i aktualnie realizowane projekty można znaleźć na stronie internetowej www.wan.com.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ