co wybrać do sypialni - panele czy wykładzine?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego powinna charakteryzować się przytulnością, ciepłym klimatem oraz pewnego rodzaju intymnością. Aby tak było, musimy wybrać odpowiednią podłogę, która będzie się w niej znajdować. Podłoga w sypialni powinna być praktyczna, ale też przytulna. Co zatem wybrać?

Czy drewniana podłoga to dobry wybór?

Drewniana podłoga jest bardzo często wybierana do sypialni. Nic w tym dziwnego, jest klasyczna, ale stylowa. Aby jednak się sprawdziła, należy wiedzieć o niej kilka ważnych informacji. Po pierwsze, gdy zostanie położona na betonową wylewkę, zostanie pozbawiona sprężystości. Jest to jej główna wada, jednak istnieją również zalety, taki rodzaj podłogi jest ciepły i przyjemny w dotyku. Do tego nie gromadzi na swojej powierzchni alergenów, więc jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Czy wykładzina będzie odpowiednia do sypialni?

Wykładzina jest niesamowicie miła i przyjemna w dotyku, jest to odczuwalne zwłaszcza o poranku, gdy stawiamy swoje pierwsze kroki każdego dnia. Oprócz tego wykładzina znakomicie chroni przed chłodem i jest w stanie wygłuszyć kroki. Do sypialni najlepszym wyborem będzie wykładzina strzyżona, pętelkowo-strzyżona lub welurowa.

Jeżeli kładziemy duży nacisk na swoje zdrowie, możemy również rozważyć zakup wykładziny wełnianej, która posiada właściwości higroskopijne, czyli wchłania wilgoć z pomieszczenia, a następnie oddaje ją w formie pary. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze znajdujące się w sypialni jest o wiele zdrowsze dla organizmu człowieka.

Aby utrzymać wykładzinę w jak najlepszej czystości, najlepiej jest ją na samym początku używania zaimpregnować, za pomocą specjalnych środków, które zapobiegają penetracji kurzu oraz innych zanieczyszczeń w głąb wykładziny.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu wykładziny do sypialni?

Podczas wyboru odpowiedniej wykładziny do sypialni, warto zwrócić uwagę na jej podkład. Najczęściej jest on wykonany z filcu lub pianki, wtedy wykładzinę można ułożyć bezpośrednio na twardym podłożu. Wystarczy połączyć go z wykładziną, za pomocą specjalnych samoprzylepnych rzepów.

Na rynku dostępne są również wykładziny dywanowe, które z kolei można ułożyć na podłożu bardziej miękkim, czyli parkiecie, posadzce lub panelach podłogowych. W takiej sytuacji nie musimy się martwić ich idealnym ułożeniem, ponieważ i tak nie będą widoczne. Co jeszcze jest ważne to to, że wykładziny dywanowe są dość grube, więc świetnie ukrywają wszelkie nierówności.

Dywany we wnętrzach

Dzisiaj dywany układamy we wszystkich przestrzeniach, chociażby z racji na dostępność naprawdę dobrych środków czyszczących. Płyn do czyszczenia dywanów oferowany w sklepach internetowych to często propozycja nie tylko skuteczna, ale także ekologiczna, znacznie przewyższająca swoją jakością ofertę płynów dostępnych w stacjonarnych sklepach.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jaka-podloge-wybrac-do-sypialni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ