co wybrać do sypialni - panele czy wykładzine?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego powinna charakteryzować się przytulnością, ciepłym klimatem oraz pewnego rodzaju intymnością. Aby tak było, musimy wybrać odpowiednią podłogę, która będzie się w niej znajdować. Podłoga w sypialni powinna być praktyczna, ale też przytulna. Co zatem wybrać?

Czy drewniana podłoga to dobry wybór?

Drewniana podłoga jest bardzo często wybierana do sypialni. Nic w tym dziwnego, jest klasyczna, ale stylowa. Aby jednak się sprawdziła, należy wiedzieć o niej kilka ważnych informacji. Po pierwsze, gdy zostanie położona na betonową wylewkę, zostanie pozbawiona sprężystości. Jest to jej główna wada, jednak istnieją również zalety, taki rodzaj podłogi jest ciepły i przyjemny w dotyku. Do tego nie gromadzi na swojej powierzchni alergenów, więc jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Czy wykładzina będzie odpowiednia do sypialni?

Wykładzina jest niesamowicie miła i przyjemna w dotyku, jest to odczuwalne zwłaszcza o poranku, gdy stawiamy swoje pierwsze kroki każdego dnia. Oprócz tego wykładzina znakomicie chroni przed chłodem i jest w stanie wygłuszyć kroki. Do sypialni najlepszym wyborem będzie wykładzina strzyżona, pętelkowo-strzyżona lub welurowa.

Jeżeli kładziemy duży nacisk na swoje zdrowie, możemy również rozważyć zakup wykładziny wełnianej, która posiada właściwości higroskopijne, czyli wchłania wilgoć z pomieszczenia, a następnie oddaje ją w formie pary. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze znajdujące się w sypialni jest o wiele zdrowsze dla organizmu człowieka.

Aby utrzymać wykładzinę w jak najlepszej czystości, najlepiej jest ją na samym początku używania zaimpregnować, za pomocą specjalnych środków, które zapobiegają penetracji kurzu oraz innych zanieczyszczeń w głąb wykładziny.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu wykładziny do sypialni?

Podczas wyboru odpowiedniej wykładziny do sypialni, warto zwrócić uwagę na jej podkład. Najczęściej jest on wykonany z filcu lub pianki, wtedy wykładzinę można ułożyć bezpośrednio na twardym podłożu. Wystarczy połączyć go z wykładziną, za pomocą specjalnych samoprzylepnych rzepów.

Na rynku dostępne są również wykładziny dywanowe, które z kolei można ułożyć na podłożu bardziej miękkim, czyli parkiecie, posadzce lub panelach podłogowych. W takiej sytuacji nie musimy się martwić ich idealnym ułożeniem, ponieważ i tak nie będą widoczne. Co jeszcze jest ważne to to, że wykładziny dywanowe są dość grube, więc świetnie ukrywają wszelkie nierówności.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jaka-podloge-wybrac-do-sypialni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ