Jaki rury hydrauliczne wybrać w domowych instalacjach?

Rury hydrauliczne służą do przesyłania różnego rodzaju mediów roboczych, na przykład cieczy, sprężonego powietrza czy oleju hydraulicznego i są elementami armatury przemysłowej.

Rury hydrauliczne są wykorzystywane w gospodarstwach domowych i wielu gałęziach przemysłu. Znajdują one zastosowanie w praktycznie wszystkich rodzajach instalacji przemysłowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów do produkcji rur.

Rury hydrauliczne do zastosowań domowych

Rury kanalizacyjne wytwarza się najczęściej z polipropylenu (PP), żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym (GRE) i z polichlorku winylu (PVC). Rury kanalizacyjne wykonane z polichlorku winylu (PVC-U) i chlorowanego polichlorku winylu (PVC-C) to obecnie jedne z najpopularniejszych rodzajów rur wykorzystywanych w sieciach kanalizacyjnych w jedno- i wielorodzinnym budownictwie, jak i w wielu budynkach przemysłowych. Z polichlorku winylu można wykonywać również inne systemy sanitarne, przykładowo studzienki kanalizacyjne czy systemy rynnowe.

Dlaczego rury z polichlorku winylu (PVC-U) i chlorowanego polichlorku winylu (PVC-C) są tak chętnie wykorzystywane w budowie sieci kanalizacyjnych? Wynika to ze specyficznych właściwości tego materiału – jest on odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym korozje i wyróżnia się wysoką trwałością. Za korzystaniem z polichlorku winylu do produkcji rur kanalizacyjnych przemawia też jego niska cena w porównaniu z innymi materiałami. Koszt rur kanalizacyjnych jak i złączek jest najmniejszy ze wszystkich dostępnych rozwiązań.

Należy pamiętać, że rury hydrauliczne z polichlorku winylu (PVC-U) i chlorowanego polichlorku winylu (PVC-C) sprawdzają się do transportowania określonych cieczy. Oprócz wielu zalet, jakie posiadają rury PVC-U i PVC-C należy bowiem pamiętać również o ich ograniczeniach. Materiał ten może być bardzo kruchy w bardzo niskich temperaturach.

Rury hydrauliczne – jak wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów rur hydraulicznych. Jak wybrać odpowiednie? Przede wszystkim powinny być one przeznaczone do transportowania odpowiedniej cieczy lub gazu. Zastosowanie nieodpowiednich rur będzie skutkować powstawaniem korozji i awarii. Należy również wybierać artykuły od sprawdzonych producentów. Rury hydrauliczne Air-Com, zarówno rury PVC-U jak i produkty wykonane z innych materiałów, wyróżniają się wysoką jakością i starannością wykonania. Klienci, który się na nie decydują cenią sobie przede wszystkim niezawodność i bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ