Jakie meble do mieszkania w stylu skandynawskim

W ostatnich latach wśród osób interesujących się aranżacją wnętrz duże uznanie zyskał styl skandynawski. Przez część osób uznawany jest za surowy, jednakże mimo że Skandynawowie w swoich domach stawiają raczej na minimalizm, ich mieszkania należą do tych wyjątkowo przytulnych. Jakie są cechy charakterystyczne dla tej formy urządzania wnętrz oraz na jakie meble powinny zdecydować się osoby chcące urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski – cechy charakterystyczne

Dla osób zainteresowanych wykończeniem mieszkania w sposób charakterystyczny dla Półwyspu Skandynawskiego najistotniejsze powinno być postawienie na jasne kolory. Każde pomieszczenie powinno zostać wymalowane na kolor biały lub jasnoszary – część osób może obawiać się, że takie rozwiązanie jest niepraktyczne, to jednak nieprawda, ponadto pomalowanie ścian na jasne odcienie sprawi, że pokój wyda się sporo większy niż jest naprawdę. Kolejną cechą charakterystyczną dla tego stylu jest częste wykorzystywanie naturalnych materiałów – drewno, szkło, a w przypadku tkanin len i bawełna są podstawowymi elementami, które bez trudu można znaleźć w każdym skandynawskim domu. W większości przypadków podłoga jest drewniana, a kanapa pokryta jest lnianymi oraz wełnianymi poduszkami i narzutami, mającymi na celu sprawienie iż pomieszczenie wyda się bardzo przytulne.

Meble w stylu skandynawskim

Jak już wspomniano mieszkańcy krajów skandynawskich stawiają przede wszystkim na naturalne materiały. Właśnie dlatego wśród mebli dominują te wykonane z wyjątkowo jasnego drewna (niekiedy można spotkać się z tańszymi meblami zrobionymi ze sklejki). Osobom poszukującym do swojego wnętrza modnych mebli skandynawskich polecamy wizytę na stronie https://strongtree.pl/pl/c/meble-skandynawskie/126. Można pozostać przy naturalnym kolorze szafy czy komody, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by pomalować je farbą – białą, szarą czy brązową. Charakterystyczną cechą drewnianych mebli jest prostota. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność – chcąc zaaranżować pokój w stylu skandynawskim należy wstawić do niego wyłącznie niezbędne meble, nie ma miejsca dla elementów, które nie pełnią istotnej roli.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ