Urządzanie kuchni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością wśród osób będących na etapie wykańczania czy remontowania mieszkania. To nie dziwi, ponieważ wspomniany styl charakteryzuje pozorna prostota i minimalizm, a urządzone w ten sposób wnętrza wyglądają wyjątkowo efektownie. Wiele osób decyduje się na urządzenie kuchni w stylu skandynawskim. O czym należy pamiętać decydując się na taki krok?

Kuchnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że jedną z najbardziej charakterystycznych cech stylu skandynawskiego jest jasna kolorystyka – większość wnętrz jest wymalowana na biało, choć niekiedy można spotkać pomieszczenia w tym stylu na przykład w odcieniach szarości. Stawianie na tak jasne kolory jest niezwykle korzystne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, które są małe – dzięki takiemu rozwiązaniu wydadzą się zdecydowanie bardziej przestronne. Pamiętając o tych zasadach chcąc urządzić kuchnię w stylu skandynawskim warto postawić na białe ściany – mogą być pomalowane farbą, warto rozważyć także położenie białych płytek, na przykład takich imitujących cegły. Kolejnym ważnym punktem jest oświetlenie pomieszczenia. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest rezygnacja z firanek i zasłon, aby kuchnia miała dostęp do możliwie największej ilości naturalnego światła. Nie mniej istotny jest odpowiednie dobranie lamp – najlepszym pomysłem jest postawienie na proste lamy wykonane z metalu, ponieważ idealnie wpisują się one w styl skandynawski.

Najważniejszymi elementami kuchni są rzecz jasna meble oraz sprzęty niezbędne do gotowania. Dobrym pomysłem może być postawienie na naturalne materiały – drewniane meble, kamienny blat oraz nieliczne dodatki – te ostatnie powinny być wykonane z naturalnych materiałów takich jak szkło czy ceramika. Urządzona w ten sposób kuchnia ze względu na użyte jasne kolory na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie raczej surowego wystroju, lecz szybko można zauważyć, że to pomieszczenie z wyjątkowym klimatem i bardzo przytulne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ