Salon w stylu skandynawskim

Nie od dziś wiadomo, że Skandynawowie słyną z miłości do natury, ekologii i naturalnych materiałów. To zamiłowanie zwykle nietrudno zauważyć w ich domach, bowiem wnętrza skandynawskie są zwykle nie tylko nowoczesne i wyjątkowo estetycznie urządzone, ale także wyjątkowo przytulne, a to za sprawą łączenia różnych, jednak głównie naturalnych, materiałów.

Kilka słów na temat wnętrz skandynawskich

Styl skandynawski zyskuje dużą popularność nie tylko wśród mieszkańców krajów skandynawskich, ale również na całym świecie. Ta moda nie ominęła także Polski – wiele osób pragnie żyć we wnętrzach wykończonych naturalnymi materiałami oraz sprawiających wrażenie bardziej przestronnych niż są naprawdę. Styl skandynawski charakteryzuje się bowiem między innymi doborem jasnych kolorów do wnętrz – króluje tam biel, choć nie brakuje także nieco ciemniejszych elementów – białych czy szarych. Każdy zapewne wie, że postawienie na wykończenie pomieszczenia w jasnych kolorach jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób można sprawić, że pokój wizualnie wyda się większy niż jest w rzeczywistości. Trudno zatem się dziwić, że wiele osób decyduje się na zaaranżowanie salonu, który często jest stosunkowo niewielki, właśnie w stylu skandynawskim.

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim

Poza zdecydowaniem się na pomalowanie ścian na jasny kolor – najlepiej biały – należy postawić także meble, które sprawią, że salon będzie urządzony minimalistycznie, ale także funkcjonalnie i przytulnie. Podstawą jest zatem duża, wygodna kanapa, na której będą mogli relaksować się domownicy. Kolejnym punktem powinny zostać pozostałe meble – wszystkie muszą być wykonane z jasnego drewna, ewentualnie sklejki, mogą być jednak przemalowane na biało czy odcienie szarości. Koniecznością jest rezygnacja z firanek, w oknach mogą wisieć zasłony, lecz muszą one być lniane, by przepuszczały dużą ilość naturalnego światła. Nie bez znaczenia są również dodatki – na kanapie powinno się znaleźć sporo poduszek oraz narzut w różnych kolorach – sprawią one, że salon wyda się wyjątkowo przytulny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ