Urządzając salon, często zastanawia się nad zagospodarowaniem miejsca na minibarek, w którym będzie trzymać się alkohol. Wiele osób po gruntownym przemyśleniu sprawy rezygnuje z jego urządzania, stwierdzając, że w pokoju dziennym brakuje miejsca na takie ekscesy. Tymczasem barek w salonie da się łatwo zaaranżować, nie tracąc cennych centymetrów powierzchni. Do całego zagadnienia wystarczy tylko podejść z odpowiednią dozą kreatywności. Dzięki temu można ekonomiczne wykorzystać przestrzeń i sprawdzić, że minibarek w pokoju dziennym nie będzie jej za wiele zajmował. Poznaj pomysły na barek alkoholowy w salonie.

Barek w salonie – najpopularniejsze rozwiązanie

Najpopularniejszym i stosunkowo prostym rozwiązaniem do wdrożenia jest zaaranżowanie barku w szafie. Sam meble może być dostosowany do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Zaletą barku w szafie jest to, że nie zajmuje on dużo miejsca, jest dyskretny i istnieje możliwość jego zamykania. Co więcej, w szafie oprócz alkoholu można przetrzymywać również inne rzeczy, o ile zdecyduje się na wybór mebla całkowicie nieprzeszklonego. Szafy i szafki na alkohol mają różne wymiary, od tych sięgających do sufitu, aż po te mini imitujące komody. Szafki na alkohol, dostępne są także w różnych stylach.

Półka na alkohol w salonie

Mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie zwykłej naściennej półki, na której można ustawić ulubione alkohole. Będzie ona poręczna oraz nie zajmie dużo miejsca. Dodatkowo na spodzie półki na alkohol można zamontować specjalne szyny, w których można przetrzymywać kieliszki do wina czy szampana.

Wózek na alkohol – mobilny mini barek w salonie

Jeśli nie chce się do salonu wprowadzać żadnych stałych elementów, to można pomyśleć o mini barku w formie wózka na alkohol. Takie wózki zyskały popularności wraz z filmami o Jamesie Bondzie. Takie rozwiązanie nie ingeruje we wnętrze, jest mobilne łatwe do wprowadzenia. Jeśli barek w salonie będzie przeszkadzał bez problemu można go wywieść do kuchni czy innego domowego pomieszczenia. Wózek na alkohol można zatopić tacka, jednak jest ona mniej poręczna.

Barki na alkohol w stylu niekonwencjonalnym

Do barku w salonie można podejść w sposób niekonwencjonalny i ukryć go w domowych dekoracjach. Jednym z ciekawszych pomysłowa jest barek ukryty w globusie czy obudowie po telewizorze.

Barek na alkohol w domu

Jeśli dysponuje się dużym salonem, można pokusić się o stworzenie tradycyjnego barku na alkohol, wyposażonego w blat roboczy, na którym będzie przygotowywać się drinki i koktajle. Barek może być częścią rozrywkową salonu i tworzy jego niepowtarzalny klimat. W tym wypadku to jak się go zaaranżuje, zależy od własnej estetyki. Barek w salonie może być urządzony na styl nowoczesny, industrialny pub stylizowany. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie zabiera dużo miejsca. Stąd też, jeśli nie korzysta się często z barku ani nie jest się fanem tworzenia wymyślnych koktajli alkoholowych, lepiej jest postawić na minibarek w pokoju dziennym, a zaoszczędzone miejsce zaaranżować w inny sposób.

 

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ