Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się bardzo szybko. To, co modne jest w jednym sezonie, w następnym jest już passe. Jednak od kilku lat dużą popularnością cieszą się meble modułowe, nazywane również systemowymi. Ten rodzaj wyposażenia stosuje się przede wszystkim w pokojach dziennych, jednak swoje miejsce odnajdują one również w sypialniach czy gabinetach. Meble modułowe wykorzystywane są do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym i nie tylko. Zobacz, czym są meble systemowe i jakie dają możliwości.

Czym są meble modułowe?

Meble modułowe to takie, które pozwalają na dowolne zestawianie, przestawianie i dostawianie poszczególnych elementów. Główną zaletą mebli systemowych jest to, że dopasowują się one do potrzeb użytkownika oraz wnętrza, w którym mają zostać zastosowane. Nigdy na odwrót. W sklepach można kupić modułowe szafy, szafki pod telewizory, komody, witrynki, półki, regały, barki, pufy i kanapy.

Zalety mebli modułowych

Główną zaletą mebli modułowych jest to, że bez problemu dostosowuje się je do potrzeb właściciela oraz wnętrza. Jednak to nie jest ich jedyną zaletą. Oprócz tego ich posiadacze doceniają je za sporą pojemność i pakowność. Mogą one pomieścić dużo sprzętów i rzeczy, a przy tym są lekkie i swobodnie można je przesuwać. Meble systemowe nie zajmują również tak dużo miejsca, jak tradycyjne meblościanki czy zestawy meblowe do salonu.

Co więcej,  kupując meble modułowe, wybiera się tylko to elementy zestawu, które są potrzebne i pasują do wnętrza, a nie tak jak w przypadku tradycyjnych zestawów cały komplet. Dzięki temu meble modułowe idealnie sprawdzają się w małych kawalerkach i niewielkich mieszkaniach w bloku. Można ustawiać je w dowolnej konfiguracji, która jeśli się znudzi, może być przestawiona i całkowicie zmieniona. Ten rodzaj mebli ustawiać można też każdą stroną, bez obaw, że z tyłu widoczna będzie brzydka sklejka czy okleina.

Meble modułowe uważane są również za niezwykle funkcjonalne sprzęty. Jeden element może pełnić kilka funkcji np. w dzień być szafą, a w nocy zmienia się w amerykankę do spania.

Gdzie można zastosować meble modułowe?

Najczęściej meble systemowe wykorzystuje się przy urządzaniu salonu. Jednak sprawdzą się one nie tylko w tym pomieszczaniu. Coraz częściej tworzone są meble modułowe do kuchni oraz pokojów dziecięcych.

Czy meble systemowe mają wady?

Jak wszytko meble systemowe mają też swoje wady. Przede wszystkim można się z nimi spotkać, jak po kilku sezonach będzie chciało się doposażyć meble w nowy element. Ze względu na szybko zmieniającą się modę, może się okazać, że w sklepie nie będzie już mebli systemowych z określonych serii. Czasem może się też zdążyć żaden element mebli systemowych wymiarów nie będzie pasować do wnętrza. Wtedy nie pozostaje nic innego jak poszukanie innego zestawu.

Ile kosztują meble modułowe?

Meble modułowe w porównaniu z tradycyjnymi zestawami wypadają bardzo dobrze. Zestawy mebli systemowych można kupić już od 500 zł w górę. Niskie ceny mebli  modułowych proponują przede wszystkim  sklepy sieciowe. W zestawie oferują one szafki pod sprzęt RTV, półki na książki, regały, witryny.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ