Uzyskać więcej przestrzeni i stylu w salonie

Salon to często miejsce centralne w domu lub mieszkaniu. To w nim przyjmuje się znajomych, rodzinę, przyjaciół. Przestrzeń ta odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie zyskują odwiedzający, wyrabiając sobie na jej podstawie opinię o reszcie domu. To, w jaki sposób dom lub mieszkanie zostanie odebrane przez innych, przenosi się na osobisty wizerunek, aranżacje domowych przestrzeni mają za zadanie nie tylko zapewnić komfort, ale przede wszystkim podkreślić zorientowanie na styl mieszkającego.

Mniej znaczy lepiej

Salon dawniej był miejscem, w którym „składowało” się najbardziej reprezentatywne dodatki, celem olśnienia przybyłych. Dziś odchodzi się od zamieniania tej przestrzeni w zawaloną sprzętami „graciarnię” poprzez zapełnianie każdego wolnego metra kwadratowego. Nowoczesne style wykończeniowe orbitują wokół minimalizmu. Mniejsza ilość sprzętów jest w stanie wbrew pozorom wyrazić więcej zarówno z pomieszczenia, jak i życiowego zorientowania samego właściciela. Głównym sprzętem w salonie jest sofa lub kanapa, na której spoczną goście oraz na której będzie relaksował się właściciel w wolnym czasie. Sofa często zajmuje zbyt dużo przestrzeni jednocześnie nie będąc w stanie komfortowo pomieścić odwiedzających. Dostawianie krzeseł, szukanie foteli lub taboretów nie zawsze się sprawdza. Gdy chce się utrzymać minimalistyczny wystrój, każdy kolejny zakup różnorodnych dodatków może przerodzić się w zakupową lawinę, a argument, „że chciało się dobrze” nie poprawi wystroju, ani nie załata dziury w budżecie. Rozwiązaniem są nowoczesne narożniki, które umożliwiają zyskanie maksimum przestrzeni z nawet niewielkiego metrażu. Remontując dom/mieszkanie lub przeprowadzając aranżacyjne modyfikacje, kwestii wykończenia salonu trzeba poświęcić więcej uwagi. Przestrzeń ta musi zarówno charakteryzować się komfortem oraz stylem, jak i być spójną pod względem wizualnym z innymi pomieszczeniami.

Siedzieć i spać wygodnie

Nowoczesne narożniki to nie tylko prezencyjny dodatek, który pozwoli olśnić odwiedzających. W minimalizmie wykończeniowym chodzi przede wszystkim o znalezienie złotego środka między prezencją, a funkcjonalnością. Zainwestowanie w meble, które pozwolą powołać do życia unikalne wizje wykończeniowe, jak i cieszyć się komfortem na co dzień, a nie tylko otwierać drzwi salonu, kiedy przyjdą goście, jest lepszym rozwiązaniem niż ciągłe utrzymywanie gry pozorów. Narożniki do salonu to szeroka kategoria stylowych produktów, pośród której każdy kupujący, znajdzie model dopasowany do jego indywidualnych potrzeb, metrażu, wykończeniowej wizji oraz możliwości finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ