Z czego wynika popularność stylu skandynawskiego?

Prace remontowe w domu zwykle zajmują sporo czasu, ponadto koniecznie należy się do nich odpowiednio przygotować. Najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie w jakim stylu mają zostać urządzone poszczególne pokoje. Od kilku lat dużym uznaniem cieszy się styl skandynawski, czemu trudno się dziwić, ponieważ jasne kolory oraz przytulny charakter pomieszczeń sprawiają, że mieszkanie w domu urządzonym w taki sposób to sama przyjemność.

Wnętrza w stylu skandynawskim – z czego wynika ich popularność

Wydaje się, że styl skandynawski zdobył tak duże uznanie przede wszystkim ze względu na prostotę – pokoje nie są przepełnione zbędnymi meblami, ponadto – mimo że są odrobinę surowe – są także przytulne. Mieszkania w większości bloków mają stosunkowo nieduży metraż, a tym samym pomieszczenia również nie są zbyt duże. W takim przypadku najlepiej sprawdza się postawienie na jasne kolory – biel, odcienie brązów oraz szarości, ponieważ pozwalają one na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wspomniane trzy kolory dominują we wnętrzach skandynawskich, dlatego też mieszkania urządzone w tym stylu wydają się być bardziej przestronne, niż są w rzeczywistości.

Oprócz naturalnych materiałów takich jak drewno czy wełniane dywany coraz częściej w stylu skandynawskim wykorzystuje się beton. Znajduje on zastosowanie zarówno na ścianach, posadzkach, jak i w dekoracjach (np. donicach). Pamiętaj, jeżeli elementy betonowe wymagają odnowienia, możesz użyć farby do betonu, która dostępna jest na przykład na https://aksil.pl/produkty/farby-do-betonu/.

Meble oraz podłoga – na jakie się zdecydować

Cechą charakterystyczną dla stylu skandynawskiego jest stawianie przede wszystkim na naturalne materiały – właśnie dlatego wśród podłóg i mebli dominuje jasne drewno. Oczywiście nie ma konieczności pozostawiania go w jego naturalnym odcieniu – wiele osób decyduje się na pomalowanie desek podłogowych lub mebli na biało, inni natomiast wolą tylko zabezpieczyć wspomnianą powierzchnię lakierem lub olejem.

W jakie dodatki warto zainwestować?

Oczywiście pomieszczenie pełne wyłącznie drewnianych motywów nie mogłoby sprawiać wrażenia, iż jest przytulne. Właśnie dlatego wnętrza skandynawskie są pełne różnych dodatków. W większości pomieszczeń można zauważyć wiele poduszek w żywych kolorach, a także koców, narzut, czy świeczników – wszystko to sprawia, że każdy pokój staje się wyjątkowo ciepły i nastrojowy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ