Mieszkanie w stylu skandynawskim

Zdecydowanie się na urządzenie domu czy mieszkania w określonym stylu nie jest łatwym zadaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto odpowiedzieć sobie na pytanie jaki efekt pragnie się osiągnąć. Osoby planujące aranżację stosunkowo niedużych pomieszczeń powinny koniecznie postawić przede wszystkim na jasne kolory, jeśli dodatkowo lubią stosunkowo surowy wystrój powinny koniecznie rozważyć urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim.

Cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego

Skandynawowie stawiają głównie na jasne kolory – w ich domach królują biel oraz odcienie szarości. Tym co jest charakterystyczne dla tego stylu jest również to, że podłogi zwykle są drewniane, choć niekoniecznie muszą być brązowe. Część osób decyduje się na pozostawienie drewna w naturalnym kolorze, inne natomiast wolą zabarwić je na przykład na biało.

Rola oświetlenia

Osoby, które decydują się na styl skandynawski muszą pamiętać o odpowiednim oświetleniu każdego pomieszczenia. Ważną rolę odgrywa dostęp do naturalnego światła, dlatego też wiele osób zupełnie rezygnuje z firanek, zamiast nich wstawia w okna rolety. Istotny jest także rozważny dobór dodatkowego źródła światła – najlepszym pomysłem jest zdecydowanie się na proste lampy – należy zrezygnować z wymyślnych abażurów na rzecz tych zdecydowanie prostszych jak na przykład papierowych (w sklepach z wyposażeniem domu nietrudno znaleźć je w różnych kształtach). Dobrze sprawdzą się także lamy z metalowymi lub szklanymi akcentami, które ładnie skomponują się z resztą prostego wystroju pomieszczenia. Inne porady i sugestie dotyczące aranżacji oświetlenia we pomieszczeniach mieszkalnych urządzonych w tym popularnym stylu przedstawione zostały na stronie https://sonito.pl/, na której opublikowano wiele przydatnych artykułów o tematyce wnętrzarskiej.

Na jakie dodatki się zdecydować

Większość osób urządzających wnętrza w stylu skandynawskim właśnie za sprawą dodatków chce ożywić pomieszczenie oraz sprawić, by było ono przytulne. Przydatne okazują się między innymi liczne poduszki, koce oraz narzuty, ważne jednak by były one wykonane z naturalnych materiałów (len, bawełna). Ładnym akcentem świetnie komponującym się z resztą wystroju są także świeczniki, które sprawiają że pokój jest wyjątkowo przytulny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ