Kamień dekoracyjny

Jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów do dekoracji wnętrz jest kamień. Nic dziwnego – materiał ten jest ponadczasowy, a różnorodna faktura oraz szeroka gama kolorów i wzorów, w jakich jest spotykany, pozwalają na tworzenie ciekawych i oryginalnych kompozycji. Oprócz eleganckiego i naturalnego wyglądu surowiec ten posiada szereg praktycznych cech, które sprawiają, że jest lubiany i polecany przez architektów – nie tylko dzięki swoim walorom estetycznym, ale i możliwościom technicznym, które można efektywnie wykorzystać.

Zasługi dla wystroju wnętrza

Kamień dekoracyjny to materiał wykończeniowy spotykany najczęściej w formie paneli. W trakcie ich produkcji używa się kilku „pasków” czystego, naturalnego kamienia, które następnie sklejane są ze sobą za pomocą specjalistycznej substancji. W takiej formie kamień dekoracyjny jest gotowy do zamontowania na ścianach.

Takie jego zastosowanie pozwala na wyeksponowanie naturalności i unikatowej faktury naturalnego fragmentu kamienia. Nadaje się idealnie do dodania każdemu pomieszczeniu klasycznej elegancji oraz pozwala na stworzenie unikalnego i zachwycającego klimatu. Kamień dekoracyjny doda nowego oblicza i oryginalnego charakteru zarówno salonowi, jak i sypialni czy gabinetowi, a nawet kuchni. Najlepiej sprawdzi się jako okładzina na jedną ścianę dekoracja wybranych fragmentów pomieszczenia. Takie zastosowanie sprawi, że części te zostaną zaakcentowane, a sam kamień – wyeksponowany. Dzięki temu zachowa on charakter intrygującego dodatku cieszącego oko swoją fakturą i wyjątkowością. Natomiast nadmiar kamienia w pomieszczeniu mógłby wywołać niekorzystne wrażenie chłodu, przesytu a nawet przytłoczyć swą masą obecne w pomieszczeniu osoby. Jego najlepsze cechy wizualne stałyby się przez to niedostrzegalne.

Kamień dekoracyjny na zewnątrz

Kamień dekoracyjny doskonale sprawdzi się również na zewnątrz. Kamienne panele wspaniale ozdobią elewację i dodadzą każdemu budynkowi naturalnego charakteru lub – zależnie od projektu – wspaniale podkreślą surowy, górski klimat. Choć na zewnątrz kamień może być z powodzeniem zastosowany do pokrycia całego budynku, najlepiej sprawdzi się, podobnie jak we wnętrzu, w roli wyróżniających się elementów. Wykończyć nim można choćby cokół czy fasadę.

dekoracji z kamienia

Cechy praktyczne dekoracji z kamienia

Z czysto praktycznego punktu widzenia, kamień dekoracyjny jest niezwykle odporny na wszelkie mechaniczne uszkodzenia oraz na najcięższe warunki klimatyczne, takie jak długotrwała ekspozycja na światło słoneczne, ciężkie mrozy czy kwaśne deszcze. Aby dodatkowo ochronić kamień przed różnymi niespodziewanymi uszkodzeniami, a zwłaszcza przed zabrudzeniami, warto go zaimpregnować. Nie utraci dzięki temu żadnych walorów estetycznych, za to zabieg ten pozwoli na jeszcze dłuższe cieszenie się nimi. Kamień dekoracyjny jest również bardzo łatwy w czyszczeniu oraz posiada właściwości termoizolacyjne – bardzo dobrze akumuluje ciepło, dzięki czemu zapobiega zbyt szybkiemu wychładzaniu się budynku. Duzo ciekawych propozycji kamieni dekoracyjnych znajdziecie w sklepie https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny

Biały kamień dekoracyjny

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów jest kamień dekoracyjny w odcieniach bieli. Jest to barwa neutralna, dlatego panele kamienne w tym kolorze są bardzo uniwersalne i pozwalają dopasować się do różnorodnych aranżacji. Ponadto użycie okładziny w tym konkretnym odcieniu ma wiele praktycznych cech. Biel zmniejsza bowiem ryzyko wizualnego przytłoczenia ciężarem kamienia, ponieważ odbija światło, które dodatkowo rozjaśnia pomieszczenie. Dobrze sprawdzi się również w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach, ponieważ optycznie je powiększa. Do tego biel – choć może się tak wydawać – wcale nie sprawia, że tego rodzaju panele kamienne są bardziej podatne na zabrudzenia, a nawet gdyby do tego doszło, ich wyczyszczenie nie wymaga dużego wysiłku. Dlatego jasne kamienne płytki doskonale sprawdzą się również w kuchni oraz na zewnątrz.

Ze względu na swoje niepowtarzalne piękno oraz szereg praktycznych cech, kamień jest jednym z najpopularniejszych i najtrwalszych materiałów wykończeniowych. Jego uniwersalność pozwala na wykorzystanie w przestrzeni o każdym stylu, a trwałość i odporność na zabrudzenia pozwoli cieszyć się jego pięknem przez długi czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ