kawa zbożowa
fot. pixabay.com

Kawa zbożowa to doskonała alternatywa dla osób, które stronią od klasycznej formy tego trunku. Jest ona bezpieczna dla zdrowia, a także ma korzystne działanie na nasz organizm. Jeśli zatem myślisz o zrezygnowaniu z klasycznej wersji kawy, wówczas wybierz jej zbożową siostrę!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kawa-zbozowa-a-odchudzanie/

Kawa zbożowa

Może ona zastąpić filiżankę kawy z kofeiną, a także można ją pić niezależnie od wieku oraz od stanu naszego zdrowia. Kawa zbożowa może być kojarzona przez nas z czasów dzieciństwa. Nadal podaje się ją w przedszkolach, a także spożywa w domach, w którym są problemy ze zdrowiem lub dba się o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień.

Kawę zbożową można przygotowywać na wiele różnych sposób, z powodzeniem będzie mogła zastąpić kawę czarną klasyczną dla dorosłych, a także może zachęcić dzieci do spróbowania nowych smaków.

Kawa zbożowa powstaje w wyniku prażenia nasion zbóż wraz z innymi dodatkami, np.: cykorii. Dobór odpowiednich składników wpływa na jej smak oraz aromat, a do tego na właściwości prozdrowotne. Kawa zbożowa to zdrowy i smaczny napój, który zdecydowanie warto włączyć do swojej diety, zwłaszcza, gdy zależy nam na ograniczeniu klasycznej kawy.

Właściwości kawy zbożowej

Ma ona bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Nie uzależnia, a także wykazuje wiele działań prozdrowotnych, gdyż dostarcza do organizmu m.in. błonnik pokarmowy. Kawa zbożowa może usprawnić działanie naszej perystaltyki jelit, a także pomóc przy zaparciach czy w redukcji dolegliwości związanych z refluksem czy zgagą. Może również pomóc pozbyć się kwaśnego posmaku w ustach, który często towarzyszy amatorom klasycznej kawy.

Pijąc regularnie kawę zbożową można również obniżyć poziom złego cholesterolu, a także wspomagać funkcjonowanie naszego układu nerwowego oraz usprawnić wydzielanie żółci. Kawę zbożową mogą również pić kobiety ciężarne, a także karmiące.

Przeczytaj też: http://www.swiat-domu.pl/szpinak-dlaczego-jest-taki-zdrowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ