Krzesła barowe z każdym rokiem staja się coraz bardziej popularne. Wykorzystywane są niemal we wszystkich pomieszczeniach w naszych domach. Jednak nigdzie tak bardzo nie pasują jak do kuchni, zwłaszcza, gdy na jej środku stoi wyspa.

Wyspa na kuchennym oceanie

Kuchnia z wyspą to rozwiązanie rodem ze Stanów Zjednoczonych. W wielu filmach czy serialach zza Oceanu, widzimy jak tamtejsze panie domu przygotowują posiłki w gigantycznej kuchni przy równie okazałym stole. Jednak stół ten nie jest połączony ze ścianą; jest to tak zwana wyspa. Nic dziwnego, że trend ten zdobył uznanie głównie w USA i stamtąd do nas przybył. Amerykanie uwielbiają wszystko co duże. Ford Crown Victoria czy Mercury Grand Marquis należą do jednych z bardziej popularnych „krążowników szos”, czyli bardzo dużych samochodów osobowych. To oczywiście nie jedyna wielka rzecz, jaką wyróżniają się Stany Zjednoczone, jednak właśnie na niej się skupimy.

Krzesła w kuchni – tak czy nie?

W Polsce jednak niewiele osób może pozwolić sobie na dużą wyspę w kuchni. Ba, nie każde mieszkanie ma krzesła w kuchni. Dzieje się tak z powodu budownictwa, jakie królowało w czasach PRL. Nastawione ono było na niewielkie pomieszczenia, w których miały zmieścić się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Zwłaszcza, że niektóre kuchnie nie posiadają nawet krzeseł. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy warto mieć krzesła w kuchni nie jest jednoznaczna. Właśnie z powodu przeszłości tak rzadko możemy zobaczyć mieszkania z wyspą w kuchni. Są one raczej domeną domków jednorodzinnych lub nowoczesnego budownictwa i to właśnie ich właściciele czasami instalują wyspę pośrodku kuchni.

Krzesła barowe na wyspie

Jednak jeżeli mamy odpowiednio dużą kuchnię, do tego pośrodku niej wyspę – możemy zainwestować w krzesła. A najlepiej kupić krzesła barowe. Jak żadne inne pasują one do tego rodzaju kuchni (https://innamarka.pl/). Dlaczego? Wyspy kuchenne z reguły są bardzo wysokie i „przy stole” nie ma miejsca na nogi. Oznacza to, że tradycyjne krzesło będzie wyglądało źle – głównie z powodu swojej wysokości. Zaś krzesła barowe najczęściej są bardzo wysokie, dzięki czemu idealnie wkomponują się w wyspę. Krzesła barowe pozwalają również uzyskać „efekt knajpy”. Jeżeli naprzeciwko wyspy znajduje się telewizor możemy, siadając na krzesłach barowych, poczuć się jak w barze. Tego typu krzesła mają również inną zaletę. Są one uniwersalne i można je wykorzystywać również w innych pomieszczeniach, np. obniżając jego wysokość i sadzając gości przy stole w salonie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ