Na rynku dostępna jest bogata oferta desek sedesowych, które różnią się rozmiarem, kolorem, kształtem i materiałem, z którego zostały wykonane. Ważną kwestią jest także opcja wolnego opadania, która sprawdzi się, np. w przypadku, gdy w naszym domu są dzieci.

W sprzedaży mamy szeroki wybór kształtów desek WC, np. eleganckie, nowoczesne, klasyczne czy opływowe. Wybieramy je nie tylko kierując się estetyką, ale przede wszystkim układem i rozmiarem muszli toaletowej.

Zalety desek wolnoopadających

Deski z opcją wolnego opadania, w porównaniu ze zwykłymi deskami WC, skutecznie zapobiegają hałasowi podczas szybkiego zamykania klapy toalety. Funkcja ta chroni deskę przed zniszczeniem, np. pęknięciem w trakcie gwałtownego puszczenia klapy. Jest też bezpieczna dla dzieci, ponieważ nie stwarza ryzyka przytrzaśnięcia palców w trakcie zamykania. Wszystko to za sprawą zawiasów, które pod wpływem ciężaru deski, wyhamowują jej ruch.

Wybór deski WC ze względu na rozmiar

Deski sedesowe mierzymy w 3 miejscach: długość deski wraz z mocowaniami, szerokość deski oraz szerokość rozstawu zawiasów. Mimo że wiele desek ma rozmiar uniwersalny, a mocowania można regulować, warto wcześniej wymierzyć swoją muszlę toaletową, aby uniknąć rozczarowania i konieczności odsyłania towaru do producenta. Podczas wyboru deski WC, powinniśmy też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest ona regulowania – w pionie czy w poziomie. Regulacja pozioma umożliwia nam dopasowanie deski do szerokości muszli, a pionowa do długości.

Materiały na deski sedesowe

Deski sedesowe wykonane są z różnych materiałów, np. z miękkiego lub twardego plastiku oraz z drewna. Mimo oryginalnego wyglądu desek drewnianych, lepiej zdecydować się na te wykonane z plastiku, ponieważ są one łatwiejsze w pielęgnacji i bardziej higieniczne. Ponadto mogą być pokryte dodatkową warstwą antybakteryjną, która ułatwi nam codzienne mycie. Twarde deski plastikowe mają lepsze mocowania niż te wykonane z miękkiego i bardziej elastycznego materiału i są bardziej odporne na zarysowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ