Kuchnia z wyspą – najistotniejsze informacje zainteresowanych

0
913

Kuchnia z wyspą to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wspomniano o tym na stronie projektowaniewnetrz24.eu. Wyspa kuchenna zapewnia dodatkową przestrzeń do przygotowywania posiłków. Dodatkowo wyznacza granicę pomiędzy kuchnią a salonem. Kuchnia z wyspą powinna być nie tylko modna, ale również funkcjonalna. Dlatego tak kluczowe jest wykonanie odpowiedniego, funkcjonalnego projektu. Istnieje kilka ważnych zagadnień, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas planowania wyspy kuchennej.

Jak zaplanować wyspę kuchenną? 

Wiele osób zastanawia się, jak wysoka powinna być ergonomiczna wyspa kuchenna. Najpopularniejszą opcją wybieraną przez klientów jest wysokość wynosząca od 90 do 100 centymetrów. Taka wysokość zapewnia komfort pracy na stojąco oraz możliwość wygodnego spożywania posiłków. Drugą opcją jest wybór wyspy o wysokości 85-90 centymetrów, czyli o tej samej wysokości, jakie mają szafki kuchenne.

Decydując się na wyspę, musimy również zwrócić uwagę na wymiary blatu. Minimalny wymiar, jaki będzie miała funkcjonalna wyspa to 80 cm x 60 cm. Jeśli zdecydujemy się na instalację płyty grzejnej na wyspie, wielkość blatu musi być większa, najlepiej, aby szerokość wynosiła co najmniej 140 centymetrów (60 centymetrów-szerokość płyty oraz po 40 centymetrów po jej bokach). Podobnie będzie w przypadku, gdy zdecydujemy się zaaranżować na wyspie zlew.

Jeśli łączymy różne funkcje na wyspie, najlepiej zwiększyć również jej wielkość, która powinna dostosować się do osobistych upodobań. Ciekawym i dość powszechnym rozwiązaniem jest instalowanie na wyspie gniazdek ukrytych, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych.

Wyspy kuchenne, jaki hoker wybrać?

Ważnym elementem aranżacji kuchni z wyspą jest zastosowanie hokerów, czyli wysokich krzeseł barowych. One również powinny być odpowiednio dobrane. Aby zapewnić wysoki komfort użytkownikom, odległość między dolną krawędzi blatu wyspy a siedziskiem powinna wynosić około 25 centymetrów. Zgodnie z panującymi trendami, aktualnie najbardziej popularne są hokery wykonane z drewna, skóry lub tworzyw sztucznych.

Drewno to uniwersalne surowiec, który pasuje do wnętrz w każdym stylu. Jasne drewno doskonale sprawdzi się w aranżacji kuchni w stylu skandynawskim i japandi. Ciemnobrązowe hokery idealnie wpiszą się w aranżacje w stylu klasycznym, dodając wnętrzu elegancji.

Urządzając mieszkanie lub dom w stylu industrialnym, warto wybrać hokery skórzane lub wykonane z ekoskóry, które są łatwe w czyszczeniu, a w połączeniu z  metalowymi nóżkami stworzą niesamowity klimat.

Szukając nietuzinkowych rozwiązań do nowoczesnej kuchni, warto postawić na kolorowe krzesła barowe wykonane z tworzyw. Dostępne w sprzedaży plastikowe hokery przyjmują obłe, geometryczne designerskie formy.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

https://projektowaniewnetrz24.eu/projekt-salonu-architekta-wnetrz-slow-kilka

https://projektowaniewnetrz24.eu/jaki-blat-kuchenny-wybrac-architekt-wnetrz-radzi

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ