kanapa narożna

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje z typowych kanap, wersalek oraz sof na rzecz narożników. Swoją popularność zdobyły one dzięki połączeniu funkcjonalności z szerokim asortymentem, który pozwala dobrać model do każdego wnętrza.

Zanim odwiedzimy sklep z meblami Siblo z narożnikami powinniśmy zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy oraz szukamy. Jeżeli naszym głównym kryterium będzie funkcjonalność, wówczas powinniśmy zdecydować się na duży narożnik, który ma funkcję spania, a ponadto jest wyposażony w schowek na pościel oraz zagłówki. Komfort użytkowania zapewni nam jedynie produkt wykonany z przyjemnego dla skóry materiału, a ponadto nie będzie szybko ulegał zabrudzeniu. Starajmy się zrezygnować ze skóry, która zazwyczaj nieprzyjemnie przykleja się do ciała gości oraz domowników. Tanie narożniki świetnie spełniają wszystkie opisane wymogi funkcjonalności, jeżeli natomiast dysponujemy nieco większym funduszem oraz zależy nam na posiadaniu fantazyjnego mebla, wówczas możemy pomyśleć o bardziej urozmaiconych kształtach oraz tapicerce.

Przy wyborze odpowiedniego modelu musimy pamiętać również o tym, iż kanapa narożna musi być przede wszystkim wygodna oraz zapewnić komfortowe przebywanie na niej określonej ilości osób. Aby to osiągnąć, podczas doboru długości musimy założyć około jeden metr bieżący na osobę. Ważną informacją podczas doboru narożnika są oczywiście wymiary pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Narożnik nie może bowiem utrudniać poruszania się lub zagracać wnętrza.

Jak wybrać narożnik do salonu?

Tanie narożniki możemy z powodzeniem dobrać do stylu naszego wnętrza. Mebel musi bowiem współgrać z pomieszczeniem, uwzględniając przy tym podłogę, ściany oraz pozostałe wyposażenie.

narożnik do salonu

Podczas zakupów, jak już wcześniej wspomniano, musimy pamiętać, aby kanapa narożna posiadała obicie z trwałego, solidnego materiału, łatwego w utrzymaniu w czystości. Powinno ono przed długi okres czasu zachowywać oryginalny kolor, nie pękać, nie kulkować się, łatwo czyścić się oraz pielęgnować. Nie możemy zapomnieć, iż mebel jest inwestycją przynajmniej na kilka lat, a z pewnością będzie to jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów wyposażenia.

Narożnik wybierajmy przede wszystkim bez pośpiechu. Ważne jest aby na wizytę w sklepie przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, dzięki czemu będziemy mieć czas na dokonanie przemyślanego zakupu. Możemy również zapoznać się z ofertami sklepów internetowych, posiadających często dużo atrakcyjniejszy asortyment niż sklepy stacjonarne. Przemyślmy również kwestię ceny, mając świadomość, iż niski koszt bardzo często wiąże się z gorszą jakością produktu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ