akcesoria do sprzątania

Sprzątanie domu nie dla każdego jest proste i przyjemne. Aby skutecznie utrzymywać czystość w mieszkaniu czy domu, należy wiedzieć jakich akcesoriów używać i w jaki sposób. W produktach dostępnych w sklepach można się nieco pogubić, dlatego przedstawiamy listę niezbędnych akcesoriów do sprzątania domu.

Gdzie kupować akcesoria do sprzątania domu?

Obecnie rynek oferuje nam niezliczone akcesoria i chemię do sprzątania różnych marek. Istotne jest to, abyś kupował takie, które mają dobry stosunek ceny do jakości. Sprzęt, chemię i akcesoria do sprzątania podejrzyj na SilcoPolska.pl, w sklepie, który specjalizuje się w produktach profesjonalnych, ale oferuje także takie do użytku domowego. Różnego rodzaju akcesoria niezbędne do sprzątania domu możesz znaleźć także w innych sklepach — stacjonarnych oraz online. Pamiętaj, aby szukać korzystnych dla siebie okazji. Akcesoria takie jak zmiotka czy ściereczki to rzeczy, za które nie chcemy przepłacać. Co innego gdy mowa o chemii domowej, bo tu już warto inwestować w produkty najwyższej jakości.

Jakie akcesoria są niezbędne do sprzątania domu?

W każdym domu powinny znaleźć się pewne przedmioty, które pomogą nam uporać się z codziennymi lub cotygodniowymi porządkami. Są to rzeczy, które wiele z nas ma w domu, a jednak nie spodziewalibyśmy się, że są aż tak istotne. Akcesoria, które są niezbędne przy sprzątaniu domu to przede wszystkim:

 • rękawice ochronne,
 • zmiotka z szufelką,
 • zestaw do zamiatania,
 • gąbki do zmywania,
 • druciaki do zmywania,
 • ściereczki jednorazowe,
 • ściereczki wielorazowego użytku,
 • mop do mycia podłóg,
 • ręczniki papierowe,
 • szczotka do wc,
 • szczotki różnej wielkości,
 • przepychaczki do rur i zlewu,
 • worki na śmieci.

To jednak tylko podstawowy niezbędnik akcesoriów do sprzątania. Każdy nauczony jest sprzątać w inny sposób, dlatego dla jednych osób powyższy zestaw będzie wystarczający, a inni będą musieli uzupełnić go o jeszcze kilka pozycji. Najważniejsze, aby dostosować taką listę pod siebie, aby nam sprzątało się komfortowo. W związku z akcesoriami do sprzątania istotne jest jeszcze kilka kwestii.

Jakie muszą być akcesoria do sprzątania domu?

Najważniejszym punktem na powyższej liście jest zaopatrzenie się w rękawice ochronne. Są one bardzo uniwersalne, gdyż będą chronić nasze dłonie jednakowo podczas mycia silnymi detergentami jak i podczas zwykłego zmywania naczyń. Takie rękawice powinny być wykonane z jakościowych, wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie silnych substancji. Zmiotka z szufelką i większy zestaw do zamiatania przyda się nie tylko jeśli nie posiadamy odkurzacza, ale również pomoże pozbierać kurz i okruchy z miejsc, w które ciężko dotrzeć. Gąbki natomiast przydadzą się nie tylko do zmywania, ale również dobrze pomagają pozbyć się ciężkich do zmycia zanieczyszczeń. Ważne jest jednak, abyśmy do każdego rodzaju sprzątania stosowali inną gąbkę. Druciaki do zmywania łatwo uporają się z zanieczyszczeniami na garnkach i patelniach.

Ściereczki zarówno jednorazowe jak i takie wielorazowego użytku warto zawsze mieć w domu. Są one świetne zarówno do codziennych porządków jak i do cotygodniowego, wielkiego sprzątania. Ręczniki papierowe natomiast niezwykle ułatwiają utrzymanie czystości w kuchni czy salonie na co dzień. Każde powstałe spontanicznie zabrudzenie możemy szybko wyczyścić właśnie ręcznikiem papierowym. Niezbędne są również szczotki różnej wielkości, do usuwania brudu w trudno dostępnych miejscach oraz worki na śmieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ