pomysły na ściany w pokoju młodzieżowym

Lubimy mieszkać w pięknych wnętrzach. Chcemy, by nasze mieszkania cieszyły oko. Zależy nam na tym, by czuć się dobrze we własnym domu, dlatego tak często spędzamy dużo czasu w sklepach z dekoracjami, ciągle chcemy umilić sobie naszą przestrzeń. Dziś chcemy przedstawić wam kilka pomysłów na ozdobienie ścian w pokoju.

Jak ozdobić ścianę?

Żeby ozdobić ścianę, nie potrzebujemy wiele, wystarczy, że zaopatrzymy się w kilka drobiazgów. Tak naprawdę, nawet jeden mały element może znacząco wpłynąć na odbiór danego pomieszczenia. Ponadto każdy pokój wymaga innego podejścia, musi zostać zaaranżowany w inny sposób, pokój poniekąd odzwierciedla charakter osoby, która w nim mieszka. W tym artykule przedstawimy wam ciekawe zamysły na ozdobienie ścian salonu bądź biura, z kolei nieszablonowe pomysły na ściany w pokoju młodzieżowym znajdziesz na www.gotme.pl. Pokoje nastolatków wymagają dużej dozy kreatywności, a pomieszczenia takie, jak salon potrzebują tylko subtelnych dodatków. Poniżej przedstawiamy kreatywne sposoby na ozdobienie ścian.

Ściana z korka

Korek robi ostatnio w internecie furorę. To świetna propozycja dla osób, które pracują zdalnie i posiadają własne biuro w mieszkaniu. Zamiast tablicy korkowej, można zrobić całą korkową ścianę, oświetli ona pokój, będzie wydawał się cieplejszy, a do ściany można łatwo przyczepić zdjęcia, notatki biznesowe czy rysunki swojej pociechy.

Łapacz snów

Jeśli zależy nam na delikatności, to w sypialni bądź salonie możemy powiesić łapacz snów. Wierzenia mówią, że powinien on znajdować się tuż nad łóżkiem lub przy oknie, tak, by mógł łapać sny, jeśli zatem chcesz pamiętać swoje sny, to zamieść łapacz niedaleko łózka. Jednak tak naprawdę swój łapacz snów możesz zawiesić wszędzie. Inną propozycją są makarmy, które również nadają charakteru i sielskości danemu pomieszczeniu.

Plakaty na  ścianach

Plakaty w pokoju to świetny pomysł dla nastolatków, ale nie tylko. Możemy znaleźć wiele różnych ciekawych plakatów do kupienia. Jeśli jesteś fanem kina, możesz oprawić w ramkę plakat ze swojego ulubionego filmu, jeśli zaś lubisz sztukę, na ścianie możesz powiesić replikę obrazu z Polskiej Szkoły Plakatu, te obrazy dodają charakteru.

Zdjęcia na ścianach

Zrób w domu własną galerię. Zawieś na ścianach zdjęcia swoje i swojej rodziny, możesz wybrać tylko te najładniejsze i oprawić je w ramki, tak, by było estetycznie. Możesz też zrobić to w duchu maksymalisty i ozdobić zdjęciami całą ścianę. Z pewnością będzie to ciekawy pomysł i będzie zwracał uwagę, każdego gościa, którego będziesz zapraszać na herbatę.

Lustra ścienne

Jeśli masz mało miejsca, możesz na ścianie powiesić lustra, ponieważ optycznie powiększają one przestrzeń. Możesz na jednej ścianie zawiesić kilka małych luster lub jedno duże, w którym będzie się odbijać cały pokój. Lustro będzie pięknie rozpraszać światło.

Tablicowa ściana

Ściana wykonana z farby tablicowej to świetna propozycja dla maluchów. W pokoju dziecięcym możesz przeznaczyć jedną ścianę właśnie na farbę tablicową. Dzięki niej twoje dzieci będą mogły spełnić swoje marzenia o mazaniu po ścianach bez wyrzutów sumienia! Kreda jest łatwo ścieralna, więc jak tylko dziecku znudzi się obrazek, może namalować następny. Taką ścianę możesz też umieścić w korytarzu, niech wpisują ci się do niej twoi goście, to będzie dla was miłe doświadczenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ