Meble do sklepu

Wyposażenie punktów handlowych może być równie wymagające, jak wybór sprzętów do własnego domu. Zastanawiasz się, jakie meble do sklepu wybrać? Liczą się przede wszystkim trzy kryteria: jakość, funkcjonalność oraz design. Zobacz, jak znaleźć wykonawcę, który sprawdzi się w tych trzech obszarach.

Czym różnią się meble do sklepu od tych domowych czy biurowych?

Podstawowa różnica między meblami do sklepu a tymi domowymi to, oczywiście, funkcja, jaką pełnią. Te, które znajdą się na sali sprzedażowej, odgrywają ważną rolę w procesie obsługi klienta. Są wykorzystywane m.in., aby:

  • atrakcyjnie eksponować proponowane towary – tak, aby były dobrze widoczne, a jednocześnie chronione przed uszkodzeniem,
  • zaaranżować strefę kasowania i pobierania płatności za towary – w tym kontekście potrzebna jest przede wszystkim lada lub wyspa sklepowa,
  • uporządkować dokumenty i inne akcesoria – w tym celu przydają się np. zamykane szafki, a także otwarte regały.

Oczywiście ten opis jest bardzo uogólniony, ponieważ inaczej będą wyglądać meble do sklepu spożywczego, a inaczej meble do sklepu odzieżowego. To jednak najlepszy dowód na to, że meble do sklepu powinny być wykonywane na indywidualne zamówienie.

Meble do sklepu – producent ma znaczenie

To, kto wyprodukuje meble do sklepu – ekologicznego, obuwniczego, komputerowego czy pasmanteryjnego – ma kluczowy wpływ na ich jakość oraz funkcjonalność.

– Nie warto podejmować pochopnej decyzji. Lepiej porównać ze sobą oferty kilku wykonawców i przyjrzeć się im dokładnie, aby nie popełnić błędu – podpowiada ekspert z firmy Porta Meble, która specjalizuje się w produkcji mebli na wymiar. A oto elementy, na które warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu idealnego kontrahenta.

Doświadczenie na rynku

Producent mebli, który jest obecny w branży od kilkudziesięciu lat, z całą pewnością poradził sobie z niejednym wyzwaniem. A skoro firma po kilku dekadach nadal prężnie rozwija działalność, to można podejść do jej oferty z dużą dozą zaufania. Doświadczenie często przekłada się też na kreatywne podejście do produkcji mebli – eksperci poszukują takich rozwiązań, które idealnie wpiszą się w przestrzeń sali sprzedażowej.

meble sklepowe

Zakres obsługi

Niezależnie od tego, czy szukasz mebli do sklepu z bielizną, cukierniczego czy warzywnego potrzebujesz kompleksowej obsługi – od projektu aż do montażu. Dlatego warto poszukać firmy, która wykona pomiary, przedstawi projekt z wizualizacją 3D, a następnie wyprodukuje wszystkie elementy i złoży je w miejscu docelowym. Dzięki temu masz pewność, że meble do sklepu będą dobrze wpisywać się w system identyfikacji wizualnej marki oraz zaplanowaną aranżację. Oszczędzasz też czas i nerwy, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, dostajesz w ramach jednej usługi.

Czas realizacji

Przy zamówieniu mebli do sklepu na wymiar trzeba się spodziewać tego, że proces produkcji zajmie trochę czasu. Jednak wcale nie musi to oznaczać długich miesięcy. Znajdziesz także takich producentów, którzy zrealizują usługę w ok. 5-6 tygodni. A to pozwoli Ci zaplanować sprawne otwarcie sklepu.

Zwróć także uwagę na opinie o producencie, którego oferta Cię interesuje. Mogą również wiele powiedzieć o jakości realizowanych przez niego usług. Nie spiesz się z dokonaniem wyboru – warto poświęcić trochę czasu, np. na zamówienie bezpłatnej wyceny, aby naprawdę cieszyć się z tego, jakie wyposażenie powstanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ