Szuflada

Szuflady to podstawowe rozwiązania do przechowywanie różnego typu przedmiotów, obiektów i sprzętów. Z szuflad korzystamy w kuchni, łazience, garderobie, a także w pomieszczeniach pracowniczych – magazynach, sklepach, halach produkcyjnych. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba przechowywania, szuflady mogą okazać się właściwym wyborem. Szczególnie, że nowoczesne systemy szuflad oferują niemal całkowicie bezawaryjne i bezgłośne działanie.

Szuflady z wyciszającym domknięciem – zalety z wyboru

Cichy domyk to specjalny system prowadzenia szuflad, który w czasie ich wysuwania i wsuwania dba o to, by nie emitowały nadmiernego hałasu. Normalnie, szuflady powodują delikatne drgania, które rozchodząc się po konstrukcji mebla wywołują hałas. Dzięki mechanizmowi wytłumiającemu te drgania, korzystanie z szuflad jest w zasadzie bezgłośne.

Ma to duże znaczenie w przypadku osób, którym zależy na zminimalizowaniu ilości emitowanego hałasu – na przykład ze względu na komfort domowników lub śpiących małych dzieci. Dlatego po szuflady z cichym domykiem sięgają m.in. młodzi rodzice, wyposażający po raz pierwszy swoje cztery kąty.  

Ponadto, działanie mechanizmu wyciszającego polega na wyhamowywaniu ruchu szuflady, za pomocą specjalnych prowadnic. Używając takich szuflad, trzaśnięcie nimi jest po prostu niemożliwe. A tym samym – nie narażamy znajdujących się wewnętrza przedmiotów na szwank lub uszkodzenie. Nawet, jeśli są to przedmioty wykonane z delikatnych, wrażliwych materiałów – na przykład szklanki na piwo z cienkiego szkła.

Szuflady z cichym domykiem – wytrzymałe, solidne, żywotne

Szuflady wyposażone w mechanizm cichego domyku są najczęściej bardziej solidne i wytrzymałe, niż ich konwencjonalne odpowiedniki. Wynika to właśnie z rodzaju zastosowanych w ich konstrukcji prowadnic. Są wykonane z wytrzymałych stopów metali, co gwarantuje udźwig na poziomie nawet 100 kg. Oznacza to, że nawet załadowana ciężkimi sprzętami (na przykład – w warsztacie mechanika samochodowego) wciąż będzie całkowicie użyteczna i przydatna.

Warto rozważyć zwłaszcza zakup szuflad z prowadnicami wykonanymi ze stali ocynkowanej. Dodatkowa warstwa ocynku stanowi zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem wilgoci, powstawaniem korozji oraz niepożądanemu odkształceniu się materiału. Polecamy także wybierać prowadnice do szuflad z mechanizmem kulkowym, które gwarantują niemal całkowicie bezgłośne działanie oraz najwyższy poziom wytrzymałości.

Wysuw szuflady – a komfort użytkowania

Przeglądając dostępne szuflady warto też zwrócić uwagę na ich wysuw, czyli zakres, do którego są w stanie wysunąć się przed front mebla. Niektóre dostępne szuflady oferują wysuw na poziomie ¾, inne z kolei zaledwie do połowy długości. Znajdziemy również modele o całkowitym wysuwie – które nawet wówczas zachowują się stabilnie i nie wypadają z ramy.

Na etapie przeglądania dostępnych modeli warto także upewnić się, czy mamy do czynienia z autentycznym mechanizmem wyciszającym, czy tylko podszywającym się pod niego plastikowym spowalniaczem. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze, a jednocześnie – mniej funkcjonalne i bardziej podatne na awarie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ