Nowoczesne abażury niejedno mają imię

0
1852

Oświetlenie to szalenie istotny element wyposażenia w każdym mieszkaniu – niezależnie od panującego wystroju. Nie tylko z uwagi na aspekty praktyczno-użytkowe, ale również z uwagi na umiejętność budowania nastroju. W ostatnim czasie dużą uwagę poświęca się lampom z nowoczesnymi abażurami. Utrzymane w bogatej kolorystyce i wzornictwie dopełniają każdą przestrzeń, pokazując że potrafią wrócić do łask w wielkim stylu.

Solo, jak i w zestawie

Preferencje współczesnego klienta ulegają nieustannym przeobrażeniom. O ile jeszcze do niedawna konsumenci stawiali na prostotę i wygodę wybierając gotowe, zunifikowane zestawy, o tyle dziś coraz śmielej przemierzają pośród wnętrzarskich trendów w poszukiwaniu idealnie spersonalizowanych produktów. Dlatego dla niektórych nie jest problemem dopasowanie nowoczesnego abażuru do posiadanej lampy. A wręcz przeciwnie, czerpią z tego ogromną satysfakcję, dostrzegając także ich potencjał aranżacyjny. Wystarczy bowiem wymiana klosza, aby opatrzony wystrój pomieszczenia zyskał nowego wyrazu.

Nowoczesne abażury skrojone na każdą lampę

Współczesny rynek oświetleniowy oferuje niezliczone propozycje. Dlatego bez najmniejszego trudu dopasujemy klosz zarówno do lampy podłogowej, stołowej, kinkietu czy żyrandola. Pojawia się tylko pytanie, jakimi zasadami kierować się przy ich wyborze. Przede wszystkim – kolorystyką. Wybierając nowoczesne abażury powinniśmy mieć na uwadze spójność aranżacyjną. Dopasowując je do motywów przewodnich pomieszczenia, np. kanap, zasłon, poduszek czy dywanów, będą przedłużeniem wystroju. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, najlepiej wybierać jasne, cienkie, wręcz transparentne tkaniny, które wprowadzą do wnętrza pożądaną atmosferę lekkości, prostoty i frywolnej eteryczności. Z kolei idealnym miejscem dla ciemnych abażurów będą przestrzenie ukierunkowane na intymność i kreację nastroju. Okraszone grubszą tkaniną zamkną przestrzeń, tworząc klimatyczną atmosferę. Polecane do gustownych, stylowych wnętrz z rodowodem. Obok kominków i skórzanych mebli będą wytwornym dodatkiem podkreślającym indywidualność właścicieli.

Do jakich pomieszczeń pasują nowoczesne abażury?

Uniwersalność kloszy pozwala na ich wszechstronne zastosowanie. Idealnie bowiem sprawdzą się w każdych przestrzeniach, od kuchenno-jadalnianej zaczynając, po salonową, sypialnianą czy zarezerwowaną dla najmłodszych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromna różnorodność znajdujących się w sprzedaży abażurów, pozwalająca na ich nieograniczoną możliwość wnętrzarskiej „żonglerki”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ