Rolety rzymskie - idealny wybór do każdego typu pomieszczenia

Popularność rolet rzymskich bierze się głównie z tego, że pasują one idealnie do każdego typu pomieszczenia. Rolety rzymskie posiadają różnorodne mechanizmy, dlatego klienci powinni dobierać je m.in. pod tym kątem. Uruchamiać można je przy pomocy łańcuszków, sznureczków oraz pilotów. Ta ostatnia opcja jest najwygodniejsza, zwłaszcza gdy w domu zamieszkują wyłącznie osoby starsze. Rolety z pewnością zdołają uchronić zainteresowanych domowników przed zbyt dużą dawką słońca. Warto je więc posiadać w swoich wnętrzach.

Rolety rzymskie mają też bardzo duży wpływ na ogólną aranżację pomieszczenia, dzięki czemu staje się ono eleganckie i zadbane. Proste rolety można kupić do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Bardziej rozbudowane lepiej spiszą się w nowoczesnych wnętrzach. Decyzja zawsze będzie jednak należała do indywidualnego klienta, który powinien wiedzieć najlepiej na jakich rozwiązaniach mu zależy. Wybór jest trudny, jednak zamawiając rolety u renomowanego dystrybutora (taką firmą jest np. Winrol – https://www.winrol.com.pl/rolety-rzymskie/), mamy zapewnione fachowe doradztwo ekspertów od aranżacji wnętrz.

Rolety rzymskie – na jakie rodzaje można je podzielić?

Rolety można podzielić na kilka rodzajów, m.in. na rolety dzień noc, montowane na suficie, na ścianie, karniszu, czy też bezpośrednio na ramie od okna. Sposób montażu jest w tym przypadku kluczową sprawą, ponieważ od tego w dużej mierze zależy ostateczna decyzja klienta. Warto wybrać dla siebie dogodną i w pełni komfortową opcję.

Dobranie rolety nie jest łatwe, szczególnie dla osób, które wcześniej nigdy nie kupowały rolet do własnych wnętrz. Rozpocząć należy przede wszystkim od dokonania pomiarów związanych np. z szerokością wnęki okiennej. Do uzyskanego wyniku trzeba dodać kilka centymetrów, aby roleta mogła być z powodzeniem zamontowana w danym miejscu. Jeśli się tego nie zrobi, z całą pewnością proces montażu nie przebiegnie tak jak powinien i roleta nie będzie się już do niczego nadawała. Rolety rzymskie tworzone są z różnych tkanin, zaleca się stosowanie rolet wykonanych z grubszych tkanin, które mogą udanie zaciemnić wszystkie możliwe pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się w salonach, czy też sypialniach, chociaż śmiało można montować je również w pokojach dziecięcych.

rolety rzymskie

Rolety rzymskie – jakie są ich podstawowe zalety?

Największą zaletą rolet jest to, że można je swobodnie montować nawet na ścianach o niewielkiej powierzchni. To spore ułatwienie dla osób, które wybierają rolety rzymskie do niewielkich mieszkań, a takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Rolety mogą pełnić także funkcję dekoracyjną, stąd znajdują swoje zastosowanie w tak wielu miejscach. Do zalet można zaliczyć również:

  • wytrzymałość,
  • uniwersalność,
  • zapewnienie intymności,
  • pełną ochronę przed słońcem.

W związku z tym klienci nie mają żadnych obaw, co do realizowania takich inwestycji. Roletę nie będzie przepuszczała zbyt dużej wiązki światła, co jest bardzo ważne dla osób, które cenią sobie swoją prywatność i nie lubią gdy podglądają ich sąsiedzi lub zupełnie przypadkowe osoby. Ponadto klienci sami mogą zdecydować czy produkt ma pełnić funkcję zaciemniającą, czy też może dekoracyjną. Oczywiście można też udanie połączyć ze sobą obie te funkcje.

Autor: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ