ogrodzenia kamienne

Kiedyś ogrodzenia murami miały chronić miasta i zamki przez wrogami. Wiele osób na swojej posesji chce mieć spokój i zapewnić sobie trochę intymności. Chętnie zasłaniają oni swoje domy i ogrody właśnie ogrodzeniami kamiennymi. Faktem jest, że ogrodzenia kamienne dają nam komfort ale zarazem są eleganckie i dają nam też poczucie lepszości w sferze materialnej. Dzieje się tak głównie dlatego, że takie ogrodzenie nie należy do najtańszych.

Jakie ogrodzenia są najpopularniejsze?

Do budowy ogrodzeń nadają się wszystkie rodzaje kamieni. Ponieważ kamienne mury są neutralne i trwałe, pasują wszędzie. To właśnie one dają nam  poczucie izolacji od świata i bezpieczeństwa na własnym terenie. Do budowy ogrodzeń kamiennych możemy użyć kamienia ciosanego, łupanego, kamieni polnych lub otoczaków. Możemy tez dopasować kamień ogrodzenia do elewacji, ewentualnie użytego do chodów czy położenia tarasu. Na pewno będą się świetnie komponowały. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie są one wytrzymałe. Jeśli szukamy trwałych to najpopularniejszymi są: granit, sjenit, bazalt, porfir i kwarcyt. Nie są jednak one proste w obróbce co sprawia, że wyglądają one na zimne i surowe. Bardzo ładne natomiast w użyciu, ciepłe i łatwe do obróbki są piaskowiec i wapieniec. Warto jednak wiedzieć, że z czasem pod wpływem wody niszczeją. Coraz więcej osób decyduje się na kamień tak zwany polny- jest on różnokolorowy i bardzo ładnie się reprezentuje. Kamienie w murze warto układać na różne sposoby. Natomiast duże kamienie łupane układa się zwykle warstwowo, a z kamieni łupanych lub ciosanych o podobnych kształtach muruje się tak jak ze zwykłych cegieł. Kamienie w murach układa się na zaprawie cementowej.

kamienne ogrodzenia są bardzo popularne

Jaką formę mogą przyjąć nowoczesne ogrodzenia z kamienia?

Jeśli chodzi o nowoczesność ogrodzeń kamiennych to nie musimy przyjąć tylko formy elementów przypadkowo ze sobą pozlepianych. Pojawiła się natomiast nowa możliwość  posiadania kosza gabionowego o wybranej długości. Umieszcza się w nim kamień. Rodzaj oraz wielkość kamieni wybiera sam klient. Nie mogą być jednak drobne ponieważ będą zwyczajnie wypadały. Kamień dobrze się łączy z takimi  materiałami jak: metal, drewno czy cegła. Takie połączenia  zwykle dodają ogrodzeniu lekkości i sprawiają, że jego surowy wyraz łagodnieje. Dodatkowo tworzy bardzo nowoczesny i unikatowy styl. Ceny ogrodzeń kamiennych są bardzo zróżnicowane. Największy na to wpływ ma transport kamienia, a dokładnie jego koszt. Ponieważ do zbudowania ogrodzenia potrzeba dużej ilości kamieni, najlepiej zamówić je bezpośrednio w kamieniołomie ze zleceniem dostawy do domu. Na pewno pozwoli nam to zaoszczędzić jakąś sumę pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ