Oświetlenie szynowe do domu

Oświetlenie szynowe już dawno przestało być używane jedynie w biurach, sklepach, restauracjach, czy galeriach handlowych. Dzisiaj na dobre zagościło również w domach – nie tylko w kuchniach, czy jadalniach, ale również w salonach, a nawet w sypialniach. To niezwykle praktyczne i nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele możliwości.

Funkcjonalność oświetlenia szynowego to właśnie ta cecha, przez którą jest ono tak popularne. System składa się przede wszystkim z metalowej listwy z szynami i reflektorów wyposażonych w diody LED, które można kierować w dowolną stronę. W aluminiowej szynie natomiast umieszczone są przewody prądowe. Proste i efektowne!

Jednofazowe i trójfazowe systemy szynowe

Oświetlenie szynowe dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to system jednofazowy, który pozwala na stworzenie jednotorowego obwodu. Oznacza to, że wszystkie reflektory znajdujące się w jednym systemie będzie można włączyć i wyłączyć jednocześnie. Właśnie to rozwiązanie jest najczęściej stosowane w domach i mieszkaniach. Z kolei trójfazowy system pozwala na zbudowanie kilku obwodów, co oznacza, że każdy z nich będzie mógł zostać włączony i wyłączony osobno, co jest bardzo dużym plusem. Choć to rozwiązanie zwykle stosuje się w budynkach użyteczności publicznej czy biurach, można je spotkać także w mieszkaniach.

Plusy oświetlenia szynowego

Zalet oświetlenia szynowego jest bez wątpienia bardzo wiele. Najważniejszą jest z pewnością jego praktyczny wymiar. Oznacza to, że położenie reflektorów na szynach można dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb: przesuwać, zdejmować, dokładać dodatkowe elementy, regulować natężenie i barwę światła, kierować strumień w dowolne miejscu i wiele więcej.

Plusy oświetlenia szynowego

Oprócz tego oświetlenie szynowe jest niezwykle uniwersalne. System można zamontować zarówno na suficie, ale ciekawie będzie wyglądał również na ścianie. Warto wspomnieć także o banalnym montażu tego rodzaju oświetlenia i szybkiej, bezproblemowej konfiguracji ustawień. Co więcej, dzięki temu, że oświetlenie szynowe jest tak popularne, można je spotkać w wielu wersjach kolorystycznych, które dopasujesz praktycznie do każdego wnętrza. Na koniec należy wspomnieć jeszcze o tym, że oświetlenie szynowe wyposażone w diody LED jest wysoce energooszczędne, co oznacza, że nie potrzeba wiele energii elektrycznej, by świeciło intensywnie.

Oświetlenie szynowe – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do Twojego domu

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie lampy zainstalować w swoim domu, na pewno warto rozważyć opcję oświetlenia szynowego. Przede wszystkim funkcjonalność, ale również walory estetyczne przemawiają na korzyść tego rozwiązania. Dodatkowo naturalna barwa, energooszczędność i możliwość dostosowania kierunku światła do indywidualnych potrzeb to coś, czego nie ma żaden inny system oświetleniowy. W sklepie internetowym https://www.salonled.pl znajdziesz wiele praktycznych rozwiązań w przystępnych cenach. Sprawdź już dziś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ