Nasze babcie mają swoje własne przepisy, w których zazwyczaj znajduje się dużo tłuszczu. Tłusta kiełbaska z ziemniakami, czy placki ziemniaczane smażone na smalcu. Od wielu lat zawsze królował smalec. Obecnie wiele mówi się o żywieniu i o rodzajach diet. Są te zawierające większą ilość tłuszczu, jak i również takie, w których unika się najbardziej jak tylko się da tłustszych potraw. Patelnia do smażenia bez tłuszczu jest obecnie świetnym rozwiązaniem.

Patelnia do smażenia bez tłuszczu a inne patelnie.

Jest bardzo wiele rodzajów patelni. Istnieją takie, które mają różne zastosowanie w kuchni. Są też takie, które różnią się materiałem, z jakiego zostały stworzone. Należy też zwrócić uwagę na jaką kuchenkę planujemy zakupić nową patelnię. Nie każda sprawdzi się tak samo dobrze na kuchence gazowej jak i elektrycznej. Patelnia do smażenia bez tłuszczu sprawdzi się w kuchni, w której unika się tłustszych potraw. Niestety nie usmażymy warzyw na każdej patelni. Zwykłe tańsze patelnie wymagają na przykład oleju. Nasze warzywa spaliłyby się oraz ciężko byłoby je zeskrobać z patelni. Patelnia o smażenia bez tłuszczu nie wymaga żadnych dodatków. Spokojnie możesz położyć kawałek kurczaka oraz usmażyć go bez nadmiaru jakiegokolwiek tłuszczu. Jeżeli należysz do grona osób „fit”, koniecznie musisz ją mieć. Twoje potrawy od razu będą mniej kaloryczne.

Jaką patelnię do smażenia bez tłuszczu wybrać?

Po pierwsze zwróć uwagę jaką masz kuchenkę, ponieważ nie każda patelni może być użytkowana na patelni elektrycznej, a inna na gazowej. Po drugie zastanów się do czego chcesz się używać. Na przykład masz rodzinę kilkuosobową. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupić taką patelnię do smażenia bez tłuszczu, na której zmieści się wystarczająco dużo produktów. Oszczędzi Ci to wiele czasu oraz bólu nóg. W zależności od tego ile masz miejsca w kuchni możesz wybrać swoją patelnię. Istnieją takie, które posiadają odpinaną rączkę, więc zajmie mniej miejsca w Twojej szafce. Nie zapomnij również o takich akcesoriach jak pokrywka, dzięki której szybciej podgrzejesz swoje dania.

http://www.royalproperties.pl/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ