Żyjemy w takich czasach, że co chwile wymyślane są nowe technologie. Ostatnio pojawiło się wiele różnych nowinek związanych z akcesoriami kuchennymi. Patelnia grillowa jest właśnie jedną z nich. Nie każdy posiada ogródek, by mieć gdzie postawić grill. Balkon również nie jest najlepszym miejscem do smażenia kiełbasek. Bywa i tak, że umówisz się na weekend ze znajomymi. Zaprosiłeś ich do siebie, bo masz wielki ogródek oraz wspaniały grill. Niestety pogoda się popsuła i nie dość że jest wichura to jeszcze pada deszcz. Jak tu rozpalić grilla, a co dopiero na nim coś przyrządzić? Kiełbaski oraz szaszłyki się zmarnują, a Ty nie masz czym ugościć znajomych. Nie musisz się martwić, jeżeli posiadasz patelnię grillową. Postawisz ją na kuchence, przyrządzisz wspaniałe dania a smak będzie ten sam – jak z grilla!

Co przyrządzić na patelni grillowej?

Możliwości jest wiele. Przygotowane na patelni grillowej szaszłyki będą przepyszne! Dobierz swoje ulubione składniki jak kurczak, ananas, papryka a może i boczek? Nie musisz się ograniczać i możesz tworzyć wiele ciekawych dań, również wegetariańskich. Stek usmażony na patelni grillowej będzie wyśmienity! Przygotuj go w taki sposób jaki lubisz najbardziej. Lubisz średnio wysmażony? Może mniej lub bardziej? Jeżeli nie wiesz, nic nie powstrzymuje Cię przed spróbowaniem każdego z nich! Koniecznie usmaż kiełbaski! Nie poczujesz żadnej różnicy między patelnią a grillem z Twojego ogródka. Warzywa w cieście naleśnikowym również możesz ugrillować!

Jak obchodzić się z patelnią grillową?

Patelnia grillowa nie lubi niestety marynat ani zalew na bazie miodu i jogurtu. Skrzydełka miodowe odpadają, ponieważ patelnia grillowa od razu zesmali miód, przez co jedynie narobisz sobie kłopotów z późniejszym czyszczeniem patelni. Unikaj również gruboziarnistych przypraw, ponieważ szybko się spalą i nadadzą Twoim potrawom smak goryczy. Przed każdym użyciem najlepiej lekko naoliw patelnię. Nawet jeżeli wybrałeś kawałek tłustszego mięsa, lekko posmaruj patelnię grillową odrobiną oleju lub oliwy.

http://www.ladnie-mieszkaj.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ