Perfumy

Perfumy to produkty kosmetyczne, które towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Używane już w starożytności, perfumy stworzone na bazie olejków eterycznych i substancji organicznych takich jak piżmo czy ambra, świadczyły nie tylko o statusie i klasie, ale często wykorzystywane były także w ceremoniach, a nawet uroczystościach religijnych.

Dzisiaj perfumy są niezbędnym elementem kreowania swojego wizerunku i osobistego stylu. Wybór zapachu to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na to, jak odbiera i postrzega nas społeczeństwo. Piękny zapach pomoże nam w sytuacjach w miejscu pracy, w życiu towarzyskim, nie wspominając o sytuacjach takich jak wyjście na randkę czy spotkanie z przyjaciółkami. Odpowiednio dobrany, dopasowany do naszej osobowości zapach podkreśli naszą urodę, strój i doda nam pewności siebie. Podobnie jednak zadziała źle dobrany, zbyt ciężki lub oszałamiający zapach, który może rozproszyć towarzystwo, a nawet przyprawić pewne osoby w naszym gronie o zawroty głowy – w negatywnym tego słowa znaczeniu!

Dlatego kiedy wybieramy perfumy, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kategorii takich jak – paleta zapachowa i jej dopasowanie do okazji, osobistych preferencji, a nawet klimatu i pory roku! Mocne i ciężkie perfumy, które otulają nas kojącym zapachem, a także wszelkiego rodzaju wonie korzenne i rozgrzewające, sprawdzą się świetnie w zimowych miesiącach, ale kiedy temperatura przekracza 20 stopni, mogą być trudne do zniesienia zarówno przez nas, jak i nasze towarzystwo. W letnie dni lepiej skupić się na woniach kwiatowych, owocowych i odświeżających morskich zapachach.

Ciekawostką na rynku są perfumy w stylu unisex – odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Takie zapachy przeważnie pozbawione są słodkich kwiatowych woni, które powszechnie kojarzone są z perfumami przeznaczonymi dla kobiet, zawierają za to świeże nuty i wonie takie jak piżmo, kwiat pomarańczy, ambry czy bergamotki, które używane są powszechnie zarówno w zapachach męskich, jak i damskich.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ