płot żaluzjowy

Popularnością wśród klientów, cieszą się naprawdę różnego rodzaju ogrodzenia, ale można naprawdę bardzo łatwo zauważyć fakt, że w ostatnim czasie naprawdę niebywałą furorę, robi profesjonalny płot żaluzjowy. Niewątpliwie to dobrane oraz w pełni obrobione przesłony drewniane. Drewniany płot żaluzjowy to doskonały produkt dla osób, które cenią sobie elastyczne i praktyczne rozwiązania. Żaluzje można zamknąć, gdy ma się ochotę na odrobinę prywatności, lub też je otworzyć by wpuścić na taras więcej promyków słońca. Płoty żaluzjowe, zawsze mocowane są na specjalistycznej ramie, która występuje w różnych wersjach. Płot żaluzjowy, to produkt, który ma za zadanie się ruszać, przez co będzie on spełniał wszelkie funkcje, których oczekuje od niego klient.

płoty żaluzjowe stanowią ciekawą alternatywę

Charakterystyka płotu żaluzjowego

Drewniana żaluzja, to produkt dla ludzi ceniących sobie oryginalność i nowoczesny styl, z zachowaniem walorów użytkowych i funkcjonalności. Płot żaluzjowy to  zestaw starannie dobranych i obrobionych przesłon drewnianych, zamocowanych w ramie na stałe w wersji nieruchomej lub obrotowo w wersji regulowanej. Ruch przesłon odbywa się po ich osi, a elementem ruchowym jest tutaj okrągły profil aluminiowy. Zawsze płot żaluzjowy, wykonany jest z drewna, nie ma tutaj konkretnego rodzaju drewna, ponieważ zawsze zależy to od sezonu. Następnie, oczywiście drewno jest obrabiane, ponieważ drewno przechodzi etap strugania wyrównującego, strugania grubościowego, formatowania i finalnie – etap szlifowania dla wygładzenia i usunięcia niedoskonałości po struganiu. Elementy żaluzji nieruchomej przekazane zostają do złożenia, a dla wersji regulowanej, do frezowania otworów. Ostatnim z etapów jest rozmierzanie i składanie. Głównie jest tak, że płoty żaluzjowe są wypełnione specjalnymi listwami w kierunku poziomu. Cała jego konstrukcja jest bardzo solidna, trwała oraz niezwykle wytrzymała. Jako kolejnej zalety, nie można zapomnieć o wykończeniu, które zawsze naprawdę jest fantastyczne i doskonale zrobione, tak że nie można się do niczego kompletnie przyczepić. Zdecydowana większość osób, kojarzy płot żaluzjowy, właśnie z żaluzją, która montowana jest na okna i poniekąd jest to dobre myślenie, ponieważ tak wygląda płot żaluzjowy, zupełnie, jak żaluzje, którymi zasłaniamy okna, gdy idziemy spać.

 

Rodzaje płotu żaluzjowego

Wyróżniamy kilka rodzajów płotów żaluzjowych. Pierwsza, to nieruchoma, przy której każda z przesłon jest na stałe skręcona z ramą. Kolejna, to regulowana bez łącznika, czyli poszczególne przesłony zamontowane są ciasno za pośrednictwem bolca z aluminium. W tej wersji każda z przesłon wymaga indywidualnej regulacji. Plusem bez wątpienia jest możliwość częściowego zasłaniania/odsłaniania wybranego fragmentu panelu.

Natomiast ostatnia, to regulowana z łącznikiem, nie wątpliwie najbardziej ekskluzywna wersja, wyposażona w dodatkowy łącznik utrzymujący każdą z przesłon w jednakowym kącie. Niekwestionowanym plusem jest tutaj łatwość regulacji, ale i efektowność takiego ruchu. Do ustawienia żądanego kąta przesłon wystarczy jeden ruch ręki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ