Pompy i zbiorniki na deszczówkę

Zastanawiasz się nad zakupem zbiornika i pompy do deszczówki? To doskonały sposób, aby zaoszczędzić pieniądze na wodzie i zrobić coś dobrego dla naszej planety.Przekonaj się dlaczego to dobry wybór!

Zbiornik do zbierania wody deszczowej – co to jest?

Zbiornik na deszczówkę przeznaczony jest do gromadzenia wody opadowej. Wyróżnia się dwa rodzaje zbiorników naziemny lub podziemny. Zbiornik naziemny umieszcza się bezpośrednio na podłożu, natomiast podziemny montowany jest pod ziemią, więc nie zajmuje dużo miejsca. W przypadku tej opcji montaż to trochę więcej roboty. Z pewnością masz wątpliwości co do kwestii, jak duży zbiornik wybrać? To zależy od tego, ile masz miejsca i ile wody chcesz zbierać. Większy zbiornik oznacza więcej wody m.in. do podlewania ogrodu Pamiętaj, że zbiornik musi być dobrze zamontowany i zabezpieczony, żeby służył Ci przez lata. Warto też pomyśleć o filtrze, żeby woda była czysta i pozbawiona liści lub innych zanieczyszczeń, które mogą spadać z dachu.

Czym jest pompa zatapialna do wody opadowej

Pompa do deszczówki to przydatne urządzenie, który pomaga wykorzystać zebraną wcześniej wodę. Dzięki niej możesz podlewać ogród, myć auto, a nawet spłukiwać wodę w toalecie. Wybierając pompę, zwróć uwagę na jej moc i kwestię tego, jak wysoko potrafi podnieść wodę. Potrzebujesz mocniejszej pompy, jeśli chcesz przepompować wodę dalej lub wyżej. Do zbiorników podziemnych doskonale sprawdzą się pompy zatapialne, a do naziemnych modele powierzchniowe. Niektóre pompy mają przydatne funkcje,takie jak automatyczne włączanie się w momencie osiągnięcia przez wodę określonego poziomu w zbiorniku. Wybór odpowiedniej pompy zależy od Twoich potrzeb i specyfikacji zbiornika. Sprawdź też, czy pompa do deszczówki jest energooszczędna. Ma to znaczenie jeśli będziesz jej używać często.

Podłączenie pompy do zbiornika na wodę deszczową

Zbiornik na deszczówkę możesz podłączyć z pompą. To pozwala na używanie wody deszczowej. Wystarczy, że użyjesz węża ogrodowego albo podłączasz to do domowego systemu wodnego. Pamiętaj jednak, że deszczówka nie nadaje się do picia. Możesz nią podlewać ogród, co co jest szczególnie ważne, gdyż deszczówka jest zazwyczaj miękka.

Inwestycja na przyszłość

Zbiornik na deszczówkę i pompa to inwestycja, która może się opłacić, szczególnie jeśli chcesz oszczędzać wodę, a przy tym dbać o środowisko. Na początku może być to spory wydatek, ale potem oszczędzasz na rachunkach za wodę. Dodatkową zaletą jest fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla Twojego ogrodu. Deszczówka jest darmowa, więc im więcej jej zbierasz i wykorzystujesz, tym więcej oszczędzasz. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie często pada, to zbiornik na deszczówkę może szybko się zapełnić. To świetne rozwiązanie, szczególnie w czasach, kiedy woda staje się coraz droższa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ