Zmiana z łóżeczka dziecięcego na łóżko dla malucha 70×140. Kiedy i jak?

0
112

Prędzej czy później każdy rodzic stanie przed koniecznością wymiany dziecięcego łóżeczka swojej pociechy na łóżko dla malucha. Kiedy jednak powinno to nastąpić? Czy są sztywne ramy czasowe, w których należy wymienić mebel na większy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kiedy zmienić łóżeczko dziecięce na łóżko?

Ze względu na to, że każdy maluch rozwija się w swoim tempie, trudno tak naprawdę podać sztywne ramy czasowe i określić wiek, w którym dziecięce łóżeczko powinno ustąpić miejsca większemu meblowi. Biorąc jednak pod uwagę upływający czas, wraz z którym maluch staje się coraz większy, przychodzi w końcu taki moment, kiedy należy podjąć tę decyzję i wymienić miejsce do spania na większe, bardziej przestronne i co za tym idzie – wygodniejsze. Jeśli nie wiesz, czy nadszedł odpowiedni czas na to, aby rozejrzeć się za nowym meblem wypoczynkowym dla Twojej pociechy, sprawdź kilka naszych porad. Dowiesz się z nich, czy łóżka dziecięce 70×140 jak m.in. te prezentowane tu: lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/70×140, powinny stać się obiektem Twoich zainteresowań. Oto wskazówki:

· Wiek i wzrost dziecka. To przede wszystkim od nich zależeć będzie, czy dany mebel do spania jest jeszcze odpowiedni, czy może powinien zostać wymieniony na większy, zapewniający dziecku więcej miejsca.

· Niespokojny sen malucha i częste pobudki. Są to jedne z symptomów, które mogą wskazywać na to, że dziecko nie czuje się dobrze w swoim obecnym łóżku. Zmiana dotychczasowego mebla na większy model poprawi jakość snu malucha i jego ogólny komfort.

· Samodzielność dziecka. Jeżeli maluch jest już na tyle samodzielny i mobilny, aby bez pomocy opiekunów wchodzić na łóżko i z niego schodzić to znak, że jest gotowy na zmianę mebla na większy.

Jak prawidłowo zmienić łóżeczko dziecięce na większy mebel?

Wiedząc już, kiedy warto rozważyć wymianę dziecięcego łóżeczka na łóżko dla malucha przychodzi czas na to, aby omówić, jak zrobić to w prawidłowy sposób. Otóż tak naprawdę należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, do których należą:

· Wymiary mebla. Łóżko dziecięce powinno być na tyle duże, aby zapewniać maluchowi odpowiednią przestrzeń do swobodnego poruszania się w trakcie wypoczynku. Żeby prawidłowo je dobrać, należy znać dokładny wzrost swojej pociechy. Ze względu na to, jak szybko rosną maluchy, wielu rodziców decyduje się na wybór większych mebli, które pozostaną z nimi na dłużej. W tym wypadku warto rozważyć, czy lepsze od modeli o wymiarach 70×140 nie będą łóżka dziecięce 70×160, dostępne m.in. tu: lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/70×160. Takie rozwiązanie sprawi, że z kolejną wymianą mebla będzie można jeszcze trochę poczekać.

· Bezpieczeństwo. Łóżko dla dziecka musi przede wszystkim zapewniać maluchowi bezpieczeństwo. Dlatego też jego wybór nie powinien być przypadkowy. Warto postawić na mebel wykonany z najwyższej jakości materiałów, o solidnej konstrukcji i wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia, jak np. barierki. Jeżeli dane łóżko jest pokryte farbą należy upewnić się, że wykorzystano w tym celu produkt z atestem, bezpieczny dla dzieci.

Wysokiej jakości łóżka dziecięce małe dostępne są w ofercie Łóżkolandia, pod adresem: lozkolandia.pl. Znajdziesz tak wiele interesujących modeli, skrojonych na miarę potrzeb maluchów. Zachęcamy do sprawdzenia oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ