Posadzka kamienna - nie tylko do kuchni!

Kamienna posadzka sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale i w każdym innym pomieszczeniu. Wygląda elegancko, doskonale komponuje się z każdym wnętrzem, jest trwała, wytrzymała i świetnie znosi upływ czasu. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Piękno tkwiące w kamieniu, czyli o walorach estetycznych

Posadzki z kamienia są niepowtarzalne. Marmur i granit, z których najczęściej się je wykonuje, zachwycają swą niebanalną kolorystyką i nietypową strukturą. Odcienie bieli złamanej szarością, kremy, beże, brązy, czerwienie, zielenie, a nawet czerń – ta ogromna różnorodność zapewnia mnogość możliwości aranżacyjnych, które doceni każdy projektant. Co więcej, dopasowanie podłogi do klasycznego, czy bardziej nowoczesnego wystroju nie stanowi żadnej trudności. Z każdym z nich naturalny materiał, jakim jest kamień, będzie doskonale współgrał.

Posadzka kamienna przydaje wnętrzom wyjątkowości i wprowadza do nich powiew luksusu. Jej idealnie gładka powierzchnia skupia na sobie wzrok i ładnie odbija światło. Jeżeli wykona się na niej piękne wzory, stanie się swoistą ozdobą, a te można ułożyć z wypolerowanych płytek lub z elementów wyciętych strumieniem wody, przy zastosowaniu technologii Water Jet.

To metoda umożliwiającą wycinanie precyzyjnych kształtów, rozet i dekorów, które można wkomponować w podłogę i dopasować do układu wyposażenia w pomieszczeniu. Takie kamienne „dekoracje” zapewniają naprawdę spektakularny efekt! Wprowadzają do wnętrza zupełnie nowy klimat, odświeżają je i tworzą niebanalną oprawę dla całej przestrzeni.

Oprócz metody Water Jet praktykuje się także, i to zdecydowanie częściej, cyfrową obróbkę kamienia. Okazuje się nieoceniona, gdy trzeba delikatnie obrobić kontury, stworzyć rustykalne frezy lub przyciąć kamień tak, by uniknąć falujących brzegów.

W przypadku tworzenia wzorów panuje zupełna dowolność, niemniej najlepiej dopasować je do stylistyki. Przemyślenia wymaga także ich rozmieszczenie, dlatego warto zdać się na fachowca i to właśnie jemu powierzyć opracowanie projektu. Wzoru nie powinny zasłaniać meble, bo będzie wyglądał na niedokończony. Radzimy też wykonać go na zasadzie kontrastu – wtedy będzie ładnie odznaczał się na tle podłogi.

posadzka-kamienna

Co jeszcze przemawia na korzyść kamiennej posadzki?

Posadzki z kamienia nie dość, że są ekskluzywne, to na dodatek nadzwyczaj solidne. Wykazują wysoką odporność na zarysowania, działanie mrozu, wilgoci, promieniowania UV i zaplamienia. Dzięki idealnie wypolerowanej powierzchni i impregnacji, której w szczególności należy poddać posadzki marmurowe, łatwo utrzymać je w czystości.

Kamień swoją wytrzymałością przewyższa mnóstwo innych dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych. Świetnie znosi upływ czasu, a w razie potrzeby można go odnowić. Wystarczy zeszlifować jego wierzchnią warstwę i na nowo pokryć środkiem podwyższającym jego trwałość. To materiał z duszą, który dobrze zgrywa się z każdą kolorystyką, różnymi materiałami (zwłaszcza z drewnem oraz szkłem) i fakturami. Tkwi w nim ogromny potencjał, który każdy wykwalifikowany kamieniarz potrafi umiejętnie wykorzystać

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ