Jak montować półki w glazurze?

Co najczęściej znajduje się na łazienkowych ścianach, czym je pokrywamy, jaki materiał wybieramy? W przeważającej wielkości jest to glazura, która obecnie zapewnia nieograniczone możliwości aranżacji i zmiany wnętrza. Bogactwo wzorów, kolorów i struktur – projektanci wnętrz eksperymentują i inspirują do podejmowania odważnych decyzji przy aranżacji wnętrza łazienki. Wiele osób dostrzega jednak jeden, z ich punktu widzenia bardzo duży problem. Jak zamontować półki i szafki w glazurze?

Kafelki podczas wiercenia mogą, ale nie muszą popękać. To zależy od tego, w jaki sposób podejdziemy do tego „wyzwania”. Staranne przygotowanie i ostrożność podczas prac z pewnością pozwoli uniknąć problemów i tym samym nie narazi nas na dodatkowe koszty.

Solidne przygotowanie

Każde prace wymagają przygotowania i nie należy tego etapu lekceważyć i w żaden sposób skracać. Przed wierceniem w glazurze konieczna jest wizyta w sklepie i wybór odpowiedniego wiertła. Jeżeli posiadamy wiertarkę udarową, jak najbardziej można ją wykorzystać, pamiętając jednak o wyłączeniu funkcji udaru. Wiercąc w gresie, używamy wiertła z koronką diamentową, zaś w płytkach ceramicznych, zastosować należy specjalnego wiertła do glazury.

Co się dzieje w momencie, kiedy przewiercamy płytki? Wwiercamy się w powierzchnie ściany i to dobry moment, by zmienić wiertło na odpowiednie do danej powierzchni. Jeżeli ściana została wykonana z betonu, to obowiązkowo należy użyć wiertła do betonu, aby nie tylko zwiększyć efektywność wiercenia, ale też nie uszkodzić sprzętu oraz glazury na ścianie.

Ostrożne, ale pewne wiercenie

Najpierw zaznaczamy w glazurze markerem lub ołówkiem miejsca, w których będziemy wiercić. Dobrze jest też zabezpieczyć powierzchnie przed zabrudzeniami. Używając punktaka, wybijamy malutki otwór w każdym zaznaczonym miejscu. Kolejny krok stanowi samo wiercenie, wiertło wprowadzamy powoli, trzymając cały czas w jednej pozycji. Przebijając się przez płytki, zmieniamy wiertło i wiercimy dalej. W otworach umieszczamy kołki lub haczyki i wieszamy szafki.

A jak zaaranżować łazienkę, dobrać kolory i szafki? Mnóstwo inspiracji czeka na Ciebie na wkreceniwdom.com.pl.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ