Wygodny materac kluczem spokojnego snu

Sen jest czymś niezbędnym w naszym życiu, to właśnie jego jakość przekłada się na dobre samopoczucie i ilość sił do walki z codziennością. Wybierając materac dla siebie należy gruntownie przeanalizować swoje potrzeby i zwrócić uwagę na materiały z jakich będzie wykonany, stopień grubości oraz twardości.

Rynek materacy jest niezwykle szeroki i bogaty w różnego rodzaju propozycje, bardziej bądź mniej renomowanych producentów. Analizując go jednak można pokusić się na wskazanie najważniejszych ich typów. Jeżeli odpowiednio przemyślisz zakup Twój sen będzie nie tylko komfortowy, ale wręcz odmieni Twoje życie na lepsze.

Najczęściej spotykane typy materaców:

1. Materace prężynowe

Materace tego typu charakteryzują się mało skomplikowaną budową i generalnie dobrą ceną. Bazują oczywiście na połączonych ze sobą sprężynach o odpowiedniej twardości (innym aspektem jest ich ilość w przeliczeniu na jednostkę powierzchni). W przypadku najprostszych konstrukcji mogą wydawać metaliczne dźwięki podczas użytkowania – jest to związane z pracą zastosowanych sprężyn.

Lepszym wyborem będzie wybór materaca kieszeniowego (tzw. „pocket”), który także jest zbudowany ze sprężyn,  jednak oddzielonych od siebie kieszeniami, co niweluje problem ich głośnej pracy i ocierania się o siebie. Sprężyny oczywiście działają niezależnie od siebie, co przekłada się na znaczną poprawę komfortu spania. Najbardziej zaawansowane materace sprężynowe wykorzystują olbrzymią ilość niezależnych od siebie sprężyn – w takim przypadku mamy do czynienia z materacem typu „multi-pocket”.

2. Materace piankowe

Materace piankowe stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych konstrukcji sprężynowych, jednak ich twardość zazwyczaj jest względnie większa niż innych typów. Częstym dodatkiem w tego typu materacach jest mata kokosowa, która nie tylko ogranicza rozwój bakterii, ale także nadaje  odpowiednią sztywność.

Bardziej zaawansowaną ich odmianą są materace termoelastyczne, których elastyczność i dopasowanie do ciała stoją na bardzo wysokim poziomie. Wiele z nich jest także antyalergicznych, zatem mogą być najlepszym wyborem dla osób cierpiących na alergię. Zapewniają także wyższy komfort snu, który ma wpływ na samopoczucie i regenerację po ciężkim dniu pracy.

3. Materace lateksowe

Najwyższej jakości materace, których cena niestety bywa znacznie wyższa niż dobrej klasy materaców sprężynowych. Zazwyczaj bazują na syntetycznym lateksie połączonym z mleczkiem drzewa kauczukowego, czego wynikiem jest bardzo wysoki stopień elastyczności. Porowata struktura materaca pozwala na bardzo dobrą wentylację, co przekłada się na znacznie trudniejszy rozwój drobnoustrojów niż ma to miejsce w innych typach materacy.

Podsumowując, musisz samodzielnie zdecydować, który rodzaj materaca spełni Twoje najważniejsze potrzeby. Warto odwiedzić sklep i osobiście przetestować materace, jeśli jest taka możliwość. Nie należy bagatelizować wyboru materaca, bo jak to mówią: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”.

Źródło: materace multipocket – Internum

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ