Nowoczesne urządzenia, zmodyfikowane przepisy i dobrze dobrane produkty sprawiają, że domowy fast food może okazać się całkiem zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem. Zobaczcie sami!

Frytkownice na miarę XXI wieku

W przyrządzeniu pysznych i chrupiących przekąsek pomagają frytkownice – jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone właśnie w tym celu.

W XXI wieku coraz większą wagę przykładamy do tego, aby przyrządzane przez nas produkty były zdrowe i możliwie jak najmniej kaloryczne. Pyszny smak to nie jedyny aspekt, który bierzemy pod uwagę. Dania muszą dostarczać niezbędnych wartości odżywczych i sprawiać, że wraz z ich spożywaniem nie będzie wzrastać nasz obwód w pasie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom jest to dziś całkiem realne do spełnienia oczekiwanie.

Na dowód tego stwierdzenia, zobaczmy przykładowy produkt w sklepie eMAG z tej kategorii. Jest nim frytkownica Blaupunkt AFD601. Dzięki wykorzystaniu przepływu wirowego powietrza, frytki są smażone z każdej strony, na dodatek przy użyciu znacznie mniejszej ilości tłuszczu. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD, który ułatwia wybór temperatury i parametrów pracy. Co ważne, ta funkcjonalna frytkownica emituje znacznie mniej zapachu niż urządzenia znane jeszcze kilkanaście lat temu. Inwestycja zaowocuje smacznymi i – co ważne – zdrowymi przekąskami, które cała Twoja rodzina będzie chrupać z przyjemnością.

Smaczne frytki i chipsy bez wychodzenia z domu

Frytkownica Tefal FF 123 Uno M Plastic wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi i stylowym białym wyglądem. Będzie pasować do nowoczesnych kuchni. Moc 1600 W w zupełności wystarczy do przygotowania solidnej porcji frytek i chipsów. Za sprawą filtra, większość zapachów powstających podczas smażenia nie uwalnia się na zewnątrz. Okienko w pokrywie ułatwia podgląd procesu i sprawdzanie stanu wysmażenia przekąsek. Zaletą tej frytkownicy jest także jej korzystna cena, która nie zrujnuje domowego budżetu.

Inną z propozycji jest frytkownica Tefal Actifry FZ750030. Jest to zdecydowanie nowoczesny i wielofunkcyjny sprzęt dla osób ceniących zdrową i niskotłuszczową kuchnię. Warto wspomnieć, że frytki usmażone w niej zawierają zaledwie 3% tłuszczu i są znacznie zdrowsze od frytek przyrządzonych w innych urządzeniach. Do dyspozycji użytkowników są trzy programy z automatycznym czasem gotowania. Jak już wspominaliśmy, frytkownicę można stosować nie tylko do frytek, ale także do przyrządzania smacznych warzyw i kurczaka. Dzięki temu, pełen obiad dla całej rodziny można przygotować w jednym tylko urządzeniu. W ten sposób zaoszczędzamy czas i unikniemy niepotrzebnego zmywania dużej liczby naczyń.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ