Boże Narodzenie jest wyjątkowym czasem, do którego nastraja nas w specjalny sposób zima. Z tego powodu dekoracje do domu wybieramy często ze sporym wyprzedzeniem, decydując się na takie, które będą w doskonały sposób nie tylko pasować do wnętrza, ale również oddawać klimat tego niezwykłego czasu. Sprawdźmy, jakie dekoracje świąteczne warto wybrać.

Nie będziemy wspominać tutaj o choince, która oczywiście jest jedną z pierwszych myśli, gdy zaczynamy mówić o świątecznych dekoracjach. Ubieranie jej związane jest z tradycją i naszą wiarą, dlatego też jest to sprawa bardzo indywidualna. Oceńmy zatem inne dekoracje do domu, które możemy wybrać, gdy chcemy przygotować nastrój na nadchodzące święta.

Coś na okna

Przede wszystkim ciekawym wyborem jest coś, co możemy powiesić w oknach. Takie dekoracje do domu szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku, gdy mieszkamy z małymi dziećmi – to właśnie one chętnie decydują się na zdobienie okien w charakterystyczny sposób. Do wyboru mamy tutaj przede wszystkim rozmaite naklejki foliowe, które dobrze przepuszczają światło i nie hamują jego dostępu do wnętrza naszego mieszkania. Będą świetnym wyborem w każdych okolicznościach, nawet wówczas, gdy nie obchodzimy specjalnie świąt, ale cieszy nas zima – wystarczy wybrać motyw śnieżynek. Alternatywnie możemy zdecydować się na plastikowe i szklane ozdoby wieszane na przyssawkach, które łatwiej jest przełożyć z miejsca na miejsce; nie sprawdzą się tylko wówczas, gdy nasze okna łatwo parują – mogą bowiem odpaść. Ostatnią z opcji, najtrudniejszą w myciu, jest sztuczny śnieg – możemy go umieścić alternatywnie na framugach, aby dodać w domu świątecznego klimatu.

Motywy tradycyjne

Do motywów tradycyjnych, w ramach których możemy umieścić dekoracje do domu w naszym wnętrzu mieszkalnym, należą m.in. specjalne wieńce, które wiesza się na wejściu do niego. Mogą zawisnąć zarówno na drzwiach wejściowych, jak i na drzwiach do przedpokoju, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku. Dostępne są wieńce z materiałów sztucznych albo naturalne, które trzeba co rok wymieniać. W domu z kolei możemy umieścić różne dekoracje stojące, np. świecące, podświetlane pasmami świateł LED renifery czy inne motywy kojarzące się przede wszystkim ze świętami.

Podstaw na światło

Choć to zwyczaj głównie amerykański, możemy ozdobić też nasz dom – tak jego wnętrze, jak i fasadę – za pomocą świateł. Specjalne łańcuchy i girlandy światełek, które się nie nagrzewają, będą doskonałym wyborem do powieszenia na karniszach, poręczach schodów czy na fasadach domów i poręczach balkonów. Oczywiście, takie dekoracje do domu widoczne są przede wszystkim po zmroku – dają za to doskonały efekt.

Artykuł zainspirowany został dekoracjami do domu dostepnymi na stronie https://birdsoflove.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ