Salon jest pomieszczeniem, które pełni w domu funkcję reprezentacyjną. Warto więc zadbać o to, by był urządzony ze smakiem. Dzięki temu zrobi wrażenie na odwiedzających osobach. Co więcej – w pokoju dziennym spędza się najwięcej czasu, dobrze więc zatroszczyć się o to, by był piękny i by dobrze się w nim czuło.

Ściana z kamienia dekoracyjnego w salonie

W salonie warto zastosować rozwiązania, które zagwarantują, że wnętrze będzie prezentowało się okazale, ale też modnie i przede wszystkim – spójnie. Niezależnie od tego, w jakim stylu go urządzimy możemy na jednej ze ścian zastosować kamień dekoracyjny. Dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej oryginalne, ale też w pełni wykończone, zaaranżowane. Wybierać można spośród wielu różnych rodzajów kamienia ozdobnego. Jego przykłady zobaczyć można na www.homebook.pl/produkty/kamien-dekoracyjny. W zależności od stylu, do jakiego nawiązujemy w aranżacji, wybierać można spośród wielu opcji.

Cegła na ścianie w salonie

Od jakiegoś czasu we wnętrzach, zarówno urządzanych w stylu nowoczesnym, retro, jak i skandynawskim, czy loftowym, ściany zdobione są kamieniem imitującym starą, czerwoną cegłę. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza jako tło dla białych mebli z wykończeniem matowym i w połysku. Cegła doskonale nadaje się jako wykończenie wnęki na telewizor, ale też może stanowić tło dla minimalistycznych plakatów w ramach.

Oprócz czerwonej cegły, na ścianach w salonach urządzanych w stylu skandynawskim i loftowym, doskonale sprawdza się bielona cegła. Zarówno prostokątna o regularnych kształtach, jak i z ciętym licem, wyglądająca jak naturalnie odsłonięta cegła, tylko dodatkowo bielona. Tak wykończona ściana sprawia wrażenie bardzo surowej w formie, sprawdzi się więc w minimalistycznie urządzonych wnętrzach.

Równie chętnie wybierana do nowoczesnych wnętrz jest cegła w kolorze szarym. Dzięki niej można wprowadzić do salonu nieco ciemniejsze, chłodne barwy. Tego typu ściana jest doskonałym tłem dla dodatków w intensywnych kolorach: żółtym, czerwonym, pomarańczowym, ale też pastelowych: błękitu, różu.

Piaskowiec na ścianie w salonie

W klasycznych, rustykalnych wnętrzach na ścianie w salonie sprawdza się piaskowiec, zwłaszcza ten, którego poszczególne elementy mają różne kształty, tworząc kompozycję nieregularną zarówno pod względem płaszczyzny, jak i kolorystyki. Tego typu kamień najczęściej jest cieniowany. Wykładając nim ściany w pokoju w stylu klasycznym, osiągnie się bardzo elegancki efekt. Wnętrze będzie się prezentowało bardzo elegancko.

Tego typu kamień to również doskonała opcja do pokojów dziennych w stylu eko, w których dominują materiały, meble i dodatki wykonane z naturalnych tworzyw. Dzięki temu jeszcze bardziej potęgowany jest efekt naturalności, ekologii, ciepła i przytulności.

Kamień ozdobny przypominający swoją fakturą i kształtem kamień naturalny, to również doskonały materiał do położenia nie na całej ścianie w salonie, ale jedynie na obudowie kominka. Dzięki temu ten wyjątkowy dodatek do wnętrza, który wnosi efekt ciepła domowego, jest jeszcze bardziej wyeksponowany.

Piaskowiec na ścianach w salonie może być też położony w formie gładkich płyt o dość dużych rozmiarach. Daje bardzo eleganckie, luksusowe wykończenie. Sprawia, że pokój dzienny wygląda jak wnętrze pałacu.

Marmurowe i granitowe wykończenie ściany w salonie

Kolejnym kamieniem, którym również można wykończyć ścianę w pokoju dziennym, aby uczynić ją bardziej zjawiskową, niepowtarzalną i piękniejszą, jest marmur. Dzisiaj głównie występuje w postaci dekoracyjnych płyt. W zależności od koloru, a także wielkości obszaru, na jakim są kładzione, mogą dać zupełnie inny efekt.

Świetnie prezentuje się ściana wyłożona  w całości płytami kamiennymi o różnych odcieniach, wykończonymi na wysoki połysk. Dzięki temu całe wnętrze prezentuje się bardziej luksusowo.

Marmurem można obłożyć ścianę z kominkiem, dzięki czemu będzie łatwiejsza w pielęgnacji, bardziej odporna na ciepło bijące od ognia, ale też stanie się centralnym punktem w salonie, który będzie na sobie skupiał uwagę otoczenia.

Kamień o interesującym kolorze i fakturze sprawdzi się również jako jedyny akcent kolorystyczny w całym wnętrzu. Sprawi, że nabierze ono charakteru i niepowtarzalnego stylu.

Jak widać, istnieje wiele sposobów wykorzystania kamienia dekoracyjnego na ścianie w salonie. Dzięki niemu wnętrze nabiera charakteru, prezentuje się bardziej okazale.

[Głosów:9    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ