Technologia LED – jak oszczędzać na domowym oświetleniu?

0
2273

Technologię LED znamy nie od dziś, ale obecnie możemy ją podziwiać z nowej strony. Zwykliśmy zamieniać tradycyjne żarówki na LED-owe, aby oszczędzać, choć nie tylko po to. Dziś zaś możemy liczyć na lampy współpracujące z żarówkami, w których poza LED-owym źródłem światła, znajduje się jeszcze jedna technologia – WiFi. W jaki sposób działają tego typu rozwiązania i na jakie korzyści można liczyć podczas ich stosowania?

Coraz wyższe rachunki za prąd? Stop!

Energia elektryczna pochłania niemałą część domowego budżetu. Staramy się szukać rozwiązań, metod, produktów, dzięki którym moglibyśmy oszczędzić, ale nie kosztem komfortu korzystania z domowych wnętrz. I tak przed nami pojawiają się żarówki WiFi, które „napędzane” są dzięki technologii LED-owej. Tego typu połączenie stwarza niemalże nieograniczone możliwości w aranżowaniu wnętrz, a co najważniejsze, sprzyja podwyższaniu walorów użytkowych domowych pomieszczeń. I wreszcie możemy liczyć na tak długo wyczekiwane oszczędności.

LED i WiFi – z czym to się je? Żarówki działające w ten sposób wizualnie nie różnią się znacząco od klasycznych. Wewnątrz znajdujemy jednak LED-owe źródło światła, ponadto technologię umożliwiającą sparowanie z urządzeniami mobilnymi (po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji) i sterowanie oświetleniem, jedynie albo aż, dzięki połączeniu z siecią WiFi. Żarówki tego gatunku znajdziemy w sklepie Azzardo.

Jak oszczędzać?

LED-y oferują nam największą trwałość i żywotność spośród wszystkich żarówek dostępnych na rynku. Są energooszczędne, dlatego inwestycja w wymianę starych żarówek, jest w stanie się zwrócić i znaleźć swoje pozytywne odzwierciedlenie na rachunkach za prąd.

Atutem żarówek LED-owych są także nie tylko ciekawe kształty i rozmaite stopnie transparentności. W aranżacji liczy się każdy detal, a oświetlenie ma tu ogromne znaczenie, również pod względem barwy światła. Z LED-ami można dowolnie przyozdobić każde wnętrze, dostosowując kolor i barwę światła do funkcjonalności pomieszczenia oraz przyjętej stylistyki.

Decydując się na smart rozwiązanie, jakim są żarówki WiFi, można jeszcze ciekawiej aranżować domowe przestrzenie, a do tego dowolnie sterować światłem, i to bez wstawania z kanapy! Wystarczy telefon lub tablet, dedykowana aplikacja, aby zadecydować między innymi o natężeniu światła. Szybko się przekonamy, że to właśnie zmiana natężenia, nawet ta pozornie niewielka, jest w stanie przynieść niemałe oszczędności w ostatecznym rozrachunku.

Dodatkowe opcje

Użytkownicy docenią nie tylko możliwości oszczędzania, jakie zapewniają żarówki LED i WiFi. Te ostatnie mogą bowiem oferować funkcje niezwiązane ze świeceniem. W zależności od wybranych produktów, domownicy będą korzystać z aromatyzera czy wbudowanych głośników. Choć takie opcje wydają się znajdować swoje miejsce w najnowocześniejszych obiektach, nic nie stoi na przeszkodzie, by urozmaicić wnętrza tradycyjnych mieszkań i klasycznych domów, zaskakując domowników.

Oszczędzanie, funkcjonalność, dekoracyjność – żarówki WiFi z technologią LED, to rozwiązanie na miarę naszych czasów!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ