Wiata drewniana - praktyczne miejsce blisko Twojego domu

Zastanawia Cię to, po co pokusić się o wybudowanie na terenie swojej posesji drewnianej wiaty? Jest to element architektury ogrodowej, która tak naprawdę może mieć przynajmniej kilka funkcji. Poniżej przekonasz się o tym, dlaczego warto zainwestować w taką wiatę garażową.

Wiata do parkowania samochodów

Nie masz na terenie własnej posesji garażu? Jednak coraz częściej myślisz o tym, by jednak Twoje auto nie stało całkowicie pod chmurką? Takie wiaty drewniane są właśnie bardzo często wykorzystywane do tego, by móc parkować pod nimi samochody.

Warto w takim razie zastanowić się nad tym, czy taka wiata mogłaby posłużyć do parkowania tylko jednego, czy może nawet dwóch samochodów jednocześnie. Jeżeli skorzystasz z oferty, na której swoje usługi w projektowaniu oraz wykonywaniu poszczególnych wiat drewnianych, znajdującej się na stronie producenta – http://www.geisser.pl/wiaty/, możesz przekonać się, że nie ma w tym przypadku mowy o standardowych rozwiązaniach. Fachowcy zajmujący się takimi rzeczami, na pewno skupiają swoją uwagę na oczekiwaniach każdego Klienta. W ten sposób realizowane są niepowtarzalne elementy architektury ogrodowej.

Wiaty drewniane o charakterze rekreacyjnym

Na pewno bardzo dużą uwagę powinniśmy przykuć do wiat garażowych, które są wykonane do celów rekreacyjnych. Na stronie internetowej wcześniej wspomnianego producenta również mamy niepowtarzalną okazję do tego, by zapoznać się z bardzo oryginalnymi realizacjami. Dzięki temu przekonamy się, że takie wiaty z jednej strony są bardzo podobne do altanek. Jednak, równocześnie można wspomnieć także o połączeniu takich miejsc z domkami drewnianymi. Jak można się domyślać, służą one jako składziki gospodarcze lub miejsce, w których można przechowywać na przykład naczynia, grilla czy nawet poduszki ogrodowe.

5-3

Największą zaletą korzystania z tego typu rozwiązań jest przede wszystkim to, że mogą one być swobodnie projektowane przez samego Klienta. Jeżeli nawet pojawią się jakiekolwiek wątpliwości z zaplanowaniem tego miejsca w swoim ogrodzie, zawsze możemy polegać na doświadczeniu fachowców, którzy będą dokonywali pomiarów.

Drewniane wiaty, niezależnie od ich przeznaczenia, są wykonane z dobrze wysuszonego drewna, charakteryzującego się tym, że są strugane z czterech stron. Jednocześnie każda deska jest odpowiednio przygotowana pod względem swojej grubości oraz długości. Producent wykorzystuje wyłącznie sprawdzone surowce, które tak naprawdę są certyfikowane FSC. Jest niezwykle ważne, z jakich materiałów dokonuje się budowy wspomnianej architektury ogrodowej. Ponieważ to będzie się przekładało na to, w jaki sposób drewno będzie radziło sobie ze wszelkimi czynnikami atmosferycznymi.

Wiaty drewniane posiadają szereg dodatkowych elementów, które jeszcze bardziej usprawniają funkcjonowanie tych elementów architektury ogrodowej. Warto tutaj wymienić między innymi chociażby odwodnienie dachu. Dzięki temu w przypadku rozmaitych opadów atmosferycznych, Klienci nie mają problemów z zalegającą wodą, która mogłaby przyczynić się do degradacji dachu. Sam dach jest przykryty między innymi gontami papowymi lub papą. Jeżeli zadaszenie nie jest zbyt duże i nie posiada stosownego nachylenia, wtedy dodatkowo stosuje się membranę EPDM.

Nie musisz również się obawiać tego, że zamówiona przez Ciebie wiata drewniana będzie pozbawiona wszelkich obróbek blacharskich. Ponieważ wszystkie takie elementy są już uwzględnione w standardowych projektach. Jedynie na specjalne życzenie istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia materiałów. Do tego celu wykorzystuje się między innymi impregnaty lub lakierobejce. Oczywiście takie materiały są uwzględniane podczas dokładnej konsultacji i wykonywania pomiarów.

lWiaty drewniane na narzędzia

Jeżeli masz w swoim ogrodzie miejsce, w którym nie ma żadnego problemu z garażowaniem samochodu, a także wypoczynkiem, warto zastanowić się nad montażem wiaty, by pod dachem przechowywać wszystkie narzędzia ogrodnicze. Tak naprawdę im większy posiadamy ogród, tym również więcej narzędzi potrzebujemy do jego pielęgnacji. Przechowywanie ich w bałaganie może przyczynić się do tego, że nie będzie nam się za bardzo chciało szukać poszczególnych rzeczy, ponieważ będzie to zajmować zbyt wiele czasu. Wtedy oczywiście również nasze ogrodowe prace będą przesuwane w nieskończoność.

5-1

Taka wiata drewniana natomiast pozwoliłaby na przechowywanie wszystkich rzeczy w jednym miejscu. Na pewno jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które dodatkowo lubią ład i porządek. Bardzo ważne jest również to, iż takie narzędzia oraz pozostałe sprzęty do pielęgnacji ogrodu, są chronione przed działaniem różnych czynników atmosferycznych.

Może jednak okazać się i tak, że nie będziesz do końca przekonany do wiaty, jako miejsca przeznaczonego do przechowywania narzędzi ogrodowych. Dlatego w tym celu warto zastanowić się nad montażem składzika narzędziowego. Takie domki gwarantują nie tylko zadaszenie, ale również całkowite zamknięcie ich w osobnym budynku. Ponadto takie domki narzędziowe, które są wyposażone w okienka i drzwi, umożliwiają przeprowadzenie wielu różnych prac ogrodowych, które nie muszą być wykonywane na świeżym powietrzu. Robienie małych sadzonek, obieranie owoców lub warzyw, to wszystko można robić z powodzeniem w takim domku ogrodowym. Dzięki temu pogoda, która często jest w Polsce niesprzyjająca, nie będzie dla Ciebie żadną barierą w przeprowadzeniu zaplanowanych czynności.

Oczywiście taki domek ogrodowy, który możesz zamówić na tej stronie internetowej – http://www.geisser.pl/skladziki-narzedziowe/, także możesz dopasować do swoich oczekiwań pod względem gabarytów, ale i również walorów estetycznych.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ