Oleo Mac kosiarki

Już niedługo nadchodzi wiosna, a co za tym idzie, mnóstwo pracy w naszych ogrodach. Rośliny były uśpione w śnie zimowym, trawa pokryta jest zawsze śniegiem, ale nie w tym sezonie.  Oleo Mac kosiarki przygotowało 9 porad na temat tego, jak temu zaradzić.

Jak dbać o trawnik po zimie i jak naprawić uszkodzenia?

  1. Wybierz odpowiednie urządzenie do koszenia trawnika. Nasze Oleo Mac Kosiarki charakteryzują się niezawodną jakością i konkurencyjną ceną w stosunku do niej.
  2. Usuń starą trawę. Można to zrobić grabiami. Wygodniej użyć wertykulatora, czyli urządzenia, które skutecznie usuwa stare źdźbła w przypadku gdy trawnik jest duży.
  3. Napowietrz glebę. Jeżeli darń i korzenie traw są bardzo zbite, warto zastosować specjalny zabieg zwany aeracją lub napowietrzaniem (wcześniej trawnik wyczesujemy). Można go wykonać za pomocą wideł, którymi nakłuwamy trawnik lub też przytwierdzić do butów deski z kolcami i odbyć w nich spacer po trawniku. Na większej powierzchni najlepiej użyć aeratora, czyli walca z bolcami. Po takim zabiegu korzenie lepiej oddychają i trawnik łatwiej chłonie wodę, przez co szybciej reaguje na nawożenie intensywnym wzrostem.
  • Łataj dziury. Wcześnie próchniczną ziemią i nasiona wymieszaj. Taką mieszankę rozsyp w pustych miejscach. Dzięki temu siew jest równomierny. Podlewamy regularnie obsiane miejsca.
  • Koszenie to nie tylko zabieg kosmetyczny, poprawiający wygląd trawnika. Prawidłowo wykonany sprawia, że trawa się zagęszcza, tworząc zwarty równy dywan. Należy unikać zbyt niskiego strzyżenia (poniżej 2,5 cm), bo wówczas rośliny osłabiają się, a pomiędzy nimi kiełkują nasiona chwastów. Oleo Mac kosiarki dadzą temu radę w zupełności.
  • Podlewanie i dokarmianie. Aby trawa rosła równomiernie, trzeba ją podlewać. Pozostawienie murawy przez dłuższy czas bez wody powoduje jej żółknięcie, a nawet zasychanie.
  • Usuwajmy chwasty, bo bujna trawa nie pozwala zagnieździć się im. Gdy się jednak pojawią, wyrywajmy je, zanim zakwitną i wydadzą nasiona. Dzięki temu nie zdążą opanować większego terytorium.
  • Uwaga na krety. Gdy tylko ziemia rozmarznie, swoją aktywność wznawiają krety i tworzą nowe kopce. Kretowiska szpecą trawnik, uniemożliwiając koszenie. Najlepiej na początku równomiernie rozgrabić wygrzebaną ziemię, a następnie przystąpić do wypłaszania kretów z ogrodu.
  • Uwaga na mech! Wyrasta on na trawnikach założonych na zbyt kwaśnej i wilgotnej glebie oraz położonych w cieniu (szczególnie gdy brak tam składników pokarmowych). Usuwajmy gałęzie zacieniające trawę, a mokrą glebę piaskujmy.

Mamy nadzieję, że porady były przydatne. Zapraszamy do zapoznania się ofertą Oleo Mac Kosiarki. Więcej szczegółów na stronie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ