Każdy, kto miał okazję słuchać muzyki w odpowiednio zaadaptowanym wnętrzu, z wygłuszonymi ścianami, nie będzie chciał już nigdy jej słuchać w innych warunkach. Zarówno osoby pracujące zawodowo z muzyką, jak i jej zwykli domowi pasjonaci, powinno rozważyć wygłuszenie pomieszczenia dla siebie.

Bardzo praktyczne panele akustyczne

Przede wszystkim w domach, w których mieszkają profesjonaliści, żyjący z muzyki i praktykujący przez wiele godzin, warto zadbać o odpowiednie wygłuszenie przestrzeni. Dzięki temu, można pracować efektywniej, jak również pozwolić domownikom i sąsiadom na spędzanie czasu w ciszy.

Doskonałym rozwiązaniem są po prostu panele akustyczne, które stosuje się również w profesjonalnych studiach muzycznych. Obecnie są to panele niezwykle nowoczesne, które sprawiają, że wnętrza stają się bardziej nowoczesne.

Najpopularniejsze rozwiązania

Obecnie, w budownictwie stosuje się zazwyczaj podstawowe rodzaje paneli:

  • wykonane z wełny mineralnej
  • z pianki akustycznej
  • hybrydowe.

Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dokona w naszym domu odpowiednich pomiarów i zaproponuje nam najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązania. Warto przy tym zdecydować się na panele, które przy okazji sprawią, że wnętrze nabierze charakteru. Bardzo modne są obecnie te kolorowe, które pasują do wnętrz w stylu retro. Można jednak wybrać inne, które będą zdobiły inny rodzaj pomieszczenia.

Szerokie zastosowanie paneli akustycznych

Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się nie tylko w przypadku osób, które praktykują muzykę na instrumentach. Wiele osób decyduje się na nie, na przykład:

  • w pokojach prób,
  • domowych studiach nagraniowych,
  • pokojach odsłuchowych,
  • czy też w pokoju z kinem domowym.

Zarówno słuchanie muzyki, jak i oglądanie filmów nabierze zupełnie innej jakości. Każdy dom będzie wyglądał dobrze, jeżeli zastosujemy w nich właśnie panele.

Doskonałym rozwiązaniem są takie nowoczesne panele akustyczne w przypadku dzieci, którym marzy się kariera muzyczna lub chcą zostać dj-ami. Dzieci mogą ćwiczyć swój talent, śpiewać, a nawet próbować nagrywać muzykę we własnym pokoju, nie przeszkadzając przy tym innym członkom rodziny. Dodatkowo, bardzo wzrasta jakość ich pracy, łatwiej jest im ćwiczyć i doskonalić swoją technikę.

Można też zastosować takie wygłuszanie dźwięków w pomieszczeniach, gdzie dzieci bawią się lub ćwiczą taniec. Budownictwo pozwala na takie rozwiązanie. W wielu domach rodzice wygospodarowują im pomieszczenia, na przykład w piwnicy lub na strychu, chcąc nieco odetchnąć.

Koszty wygłuszenia

To, ile zapłacimy za wygłuszenie konkretnego pomieszczenia, będzie zależało od kilku kwestii:

  • przede wszystkim, od rodzaju użytych materiałów,
  • od wielkości pomieszczenia i powierzchni wyłożonej panelami,
  • od tego, czy wybierzemy zwykłe panele, czy też zależy nam na nowoczesnym efekcie i zdecydujemy się na takie z linii paneli kolorowych.

Na rynku funkcjonuje wielu producentów paneli akustycznych i systemów wygłuszających. Najlepiej jest wybrać firmę ze swoich okolic, która jest sprawdzona i polecana przez inne osoby. Zazwyczaj są to profesjonaliści, którzy powinni poradzić sobie z dobrym wygłuszeniem każdego pomieszczenia. Koszt zależy też od tego, czy wybierzemy polskie panele akustyczne, czy też zdecydujemy się na takie importowane. Te mogą okazać się nieco droższe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ