Urządzanie i dekorowanie domu wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby się niektórym mogło wydawać. Dowiadujemy się o tym dopiero wtedy, gdy przyjdzie nam zagospodarować własne gniazdko. Trzeba wybrać takie meble i akcesoria, które będą funkcjonalne i trwałe, a przy tym nie znudzą nam się po kilku miesiącach. Nawet wybór samej kanapy do salonu może przysporzyć sporo problemów szczególnie wtedy, gdy w dzień będzie miała ona pełnić rolę sofy, a w nocy zamieniać się w łóżko.

Stwórz dobry plan

Tak naprawdę od tego powinieneś zacząć. Jeszcze zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania zastanów się, jak chcesz żeby wyglądał Twój salon, sypialnia i całe mieszkanie. Pamiętaj, że we wszystkich pokojach powinieneś czuć się dobrze, a wszystkie razem powinny tworzyć jedną spójną całość. Nikt nie narzuci Ci planu zagospodarowania poszczególnych pokojów, nawet dekorator wnętrz może jedynie doradzić, w którym kierunku powinieneś podążać. Jeśli kompletnie nie wiesz na co się zdecydować, przeglądaj katalogi wnętrzarskie i inspiracje, dzięki którym być może jakiś pomysł Ci się nasunie.

Zacznij od podstaw

Meblowanie i dekorowanie wnętrz możesz zostawić na później, najpierw wybierz rodzaje podłóg i kolory ścian. Nie wszystkie ściany muszą być jednolite, niektóre z nich możesz nieco bardziej urozmaicić. Pomogą Ci w tym atrakcyjne fototapety, które pozytywnie wpłyną na wygląd całego mieszkania. Pamiętaj jednak, że wybór charakterystycznego motywu, jak np. modelu z kategorii „mapy świata” czy „kwiaty” sprawi, że wnętrze nabierze wyrazu, a umieszczenie w nim zbyt dużej ilości akcesoriów i dodatków jedynie je przytłoczy. Dlatego dokładnie przemyśl rodzaj i wielkość fototapety, która zawiśnie na Twojej ścianie. Oczami wyobraźni spójrz na pomieszczenie i ocen, który motyw będzie do niego najbardziej pasował. Kwiaty wpiszą się w gusta osób doceniających walory przyrody, natomiast mapy świata będą cieszyć oko każdego podróżnika. Ciekawe fototapety dla Twojego domu znajdziesz np. tutaj http://obrazowo.pl/13-fototapety.

Meblowanie i dekowanie

Gdy tzw. „baza” będzie już gotowa nie pozostanie Ci nic innego jak wyposażyć mieszkanie i nadać mu charakteru. Nie tyle meble co dodatki sprawią, że będziesz czuć się w nim dobrze i swobodnie, a przybywający do domu goście już od progu będą wiedzieć, że należy on właśnie do Ciebie. Kupując akcesoria wnętrzarskie miej na uwadze znajdujące się na ścianach fototapety, by nie uzyskać efektu przeciwnego do oczekiwanego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ