Jednym z najmodniejszych stylów we wnętrzach jest minimalistyczny, surowy, pofabryczny industrializm. I choć narodził się z biedy i kryzysu oraz wykorzystania materiałów, które zostawały po opuszczonych halach przemysłowych, to obecnie jest jednym z wyróżników minimalistycznych trendów. Z założenia stylizacje industrialne spotykamy w loftach, byłych halach fabrycznych dostosowanych do warunków mieszkalnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by elementy wprowadzać w mieszkaniach czy domach. Co najważniejsze, żeby uzyskać ciekawy efekt, wcale nie musimy inwestować w ekskluzywne rzeczy – sekretem industrializmu jest to, że eksponujemy rzeczy, które inni ukrywają lub wyrzucają, meble, których nic praktycznie nie łączy, a wszystko zostawiamy w stanie jak najbardziej surowym.

Przede wszystkim materiały

Styl industrialny potrzebuje przestrzeni, której wcale nie zagraca. Im mniej ścian i im mniejszy podział na pomieszczenia – tym lepiej. W takim mieszkaniu duch wolności i swobody po prostu unosi się cały czas. Dlatego właśnie to tak bardzo ulubiony sposób aranżacji przestrzeni przez artystów. Wystające rury, kable, ceglane mury i betonowe stropy oraz pozostawione słupy czy metalowe fragmenty instalacji to idealna przestrzeń, by stworzyć w niej niebanalne mieszkanie. Co najważniejsze, już z samego założenia powinniśmy te pofabryczne elementy zostawić w tym surowym stanie oraz nie zasłaniać ich meblami czy tkaninami. Taka surowość powinna nam przyświecać przy aranżacji całego mieszkania.

Mniej znaczy więcej

Wszechobecny i tak modny minimalizm sprawdza się w przestrzeniach industrialnych szczególnie mocno. Styliści zalecają więc rezygnację ze wszystkich zbędnych elementów wyposażenia oraz postawienie na naturalne materiały i chłodne kolory. Meble industrialne http://loftdecora.pl/ to idealna propozycja, która nadaje aranżacji charakteru. Warto zwrócić uwagę, by wybierać takie modele wykończone surowym drewnem, skórą lub metalem. W tym wypadku materiał, z jakiego wykonany jest mebel ma kluczowe znaczenie. Pomimo tego że są to meble z historią, to jednak wprowadzają do dość otwartych przestrzeni elementy świeżości i harmonii. Warto zwrócić uwagę również na proste wręcz ascetyczne formy i surowość materiału. To tak jakby nadać im drugie życie, a przecież to doskonale przemyślana konwencja. Dzięki odpowiednim meblom styl industrialny możemy wprowadzić nawet w mieszkaniach, które charakteryzuje otwarta przestrzeń. Klimat dodatkowo mogą tworzyć ściany z surowych cegieł oraz klimatyczna betonowa lub drewniana podłoga.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ