Wanny z hydromasażem to nowoczesny dodatek do łazienki. Pozwalają na relaks i odrobinę luksusu w domowych zaciszu. Jeszcze do niedawna były drogimi sprzętami, na które mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Dziś wanny z hydromasażem mogą stanąć w każdej łazience, nawet tej w blogu. Pytanie jednak, czy warto inwestować w taki sprzęt. A jeśli tak to, jaką wannę z hydromasażem wybrać.

Czym jest wanna do hydromasażu?

Wanna z hydromasażem to taka, która pozwala na wykonywanie masażu podczas kąpieli. W najprostszych urządzeniach masaż ten wykonywany jest tylko wodą. W tym celu powietrze wtłaczane jest za pomocą dmuchawy i rozprowadzane w wodzie. Wybudowana w wannę pompa spręża wodę i wyrzuca ją pod ciśnieniem z minimum czterech dysz, które są umieszczone po bokach wanny. Masaż, na jaki można liczyć to ten karku, pleców, nóg i stop.

Nowoczesne wanny z hydromasażem opierają się jednak na masażach powietrznych lub wodno- powietrznych. Ten pierwszy polega na wydostawaniu się z dysz sprężonego powietrza, wanna z hydromasażem wodno –powietrznym to natomiast kombinacją obydwóch wyżej wymienionych systemów. Dzięki ich połączeniu wykonywany masaż jest bardziej intensywny.

Zalety wanny z hydromasażem

Zwolennicy wanny z hydromasażem przekonują, że tego typu urządzenie ma wiele pozytywów. Oprócz tego, że w domowej łazience pozwala urządzić prywatną strefę SPA, to jeszcze pozytywnie wpływa na zdrowie. Wanny z hydromasażem wyrównywają ciśnienie krwi, wspomagają układ oddechowy oraz perystaltykę jelit, niwelują zakwasy, relaksują, wyciszają oraz łagodzą ból. Pozytywnie wpływają też na bezsenność. Możliwość zastosowania różnych rodzajów wanien z hydromasażem sprawia również, że bicze wodne mogą oddziałowych na różne elementy ciała.

Wady wanny z hydromasażem

Chociaż z wymienionymi zaletami wanien z hydromasażem trudno dyskutować, to dla jasnego obrazu trzeba również zaznaczyć, że te urządzenia posiadają sporo wad. Pierwsze z nich jest ich cena. Są one o wiele droższe od tradycyjnych wanien. Często tez ich rozmiary jest o wiele większy, a więc nie sprawdzają się w małych łazienkach w bloku. Wanny z hydromasażem wymagają również czasochłonnej i regularnej pielęgnacji i konserwacji. Po każdym użyciu systemu hydromasaży wanna wymaga przepłukania i wyczyszczenie dysz. Chociaż część a tych prac może się odbywać automatycznie, to niestety nie zawsze obejdzie się bez interwencji człowieka. Należy też pamiętać, że do tego rodzaju urządzeń nie należy wlewać pieniących się płynów do kąpieli, olejków eterycznych czy akcesoriów do kąpieli np. soli. Wanny z hydromasażem nie są też polecane osobom ze schorzeniami skóry, nadciśnieniem i otwartymi ranami.  Przeciwnicy masujących wanien podkreślają również to, że muszą być one zamontowane w odpowiedni sposób w łazience – nie można tu stosować stałej obudowy wanny, gdyż w przypadku awarii nie będzie można dostrzec do jej elementów konstrukcyjnych, które zwykle znajdują się pod spodem.

Plusy i minusy wanny z hydromasażem praktycznie się równoważą. Jest ona dobrą i ciekawą opcją do domowej łazienki, jednak jako dodatkowa wanna. Jeżeli chce się wannę z hydromasażem zastosować jako jedyne urządzenie do mycia w domu, to w dłuższej perspektywie czasu może być to mało wygodne i komfortowe.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ