piecyk

Na rynku obecnie mamy do wyboru przeróżne opcje ogrzewania naszego domu. Są piece kaflowe, wkłady kominkowe, a nawet kominki ekologiczne, które wykorzystują do opalania domu ekologiczny opał, nie zanieczyszczający środowiska. Co więc najlepiej wybrać? Podpowiadamy.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/piece-wolnostojace/

Jaki piec najlepiej wybrać aby był ekologiczny i funkcjonalny?

Według nas najlepszym wyborem będzie tu piecyk wolno stojący tzw. koza. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki sposób ogrzewania własnego domu czy też mieszkania.

Kozy były stosowane już od dawnych czasów, były znane i cenione już od czasów średniowiecza, gdzie były ogrzewane komnaty księciów i księżniczek. Dają bardzo przyjemne ciepło, które na długo ogrzewa nasze pomieszczenie.

Taki piec wolno-stojący jest to alternatywa właśnie dla osób które nie chcą montować w domu tradycyjnych kominków czy pieców kaflowych. Wiele osób wybiera je także , ze względu na łatwość obsługi takiego pieca. Opala się je drewnem , mają również regulację temperatury ogrzewania co jest niewątpliwie ich ogromną zaletą.

Oprócz tego kolejną zaletą takich piecyków jest to, że wszystkie kozy maja zainstalowany specjalny odpływ powietrza ASDP, dzięki któremu można w łatwy sposób manewrować dopływ powietrza do paleniska, co z w znaczący sposób ułatwia nam użytkowanie takiego pieca, i nie musimy się bardzo męczyć żeby rozpalić w takim piecu.

Warto wspomnieć również o oszczędności, dzięki spalaniu drewna w takim piecu, co ma również wpływ na ekologię. Nie zanieczyszczamy w żaden sposób środowiska paleniem w takim piecu.

Mamy dwie pieczenia na jednym ogniu: oszczędność i ekologiczność. Nie dość , że zaoszczędzimy na opalaniu takim piecem, to jeszcze będziemy eko, co jest teraz bardzo na czasie.

Zaletą jest również to, że takie kozy są bardzo łatwe w montażu. Z pewnością sami z odpowiednią instrukcją sobie z tym poradzimy. Jeśli chodzi o dostępne modele i wzory pieców wolno-stojących na rynku jest ich całe mnóstwo. Możemy wybrać te bardziej proste i klasyczne, lub te bardziej ozdobne z fajnymi drzwiczkami. Tu już wszystko zależy od nas, co nam się podoba.

Wiele firm wykonuje tez takie piece na specjalne zamówienie, więc jeśli w sklepach nie znajdziemy nic dla siebie co nam się podoba, możemy złożyć indywidualne zamówienie na taki piec jaki byśmy chcieli , aby gościł w naszym domu.

Warto zobaczyć: http://www.swiat-domu.pl/czy-warto-zainwestowac-w-parasol-ogrodowy/  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ