meble w stylu kolonialnym
fot. pexels.com

Jednym z bardzo oryginalnych styli aranżacyjnych jest styl kolonialny. Mało popularny w Polsce, za to bardzo znany w Ameryce. Styl ten wyróżnia się bardzo mocno wśród europejskich trendów wnętrzarskich i robi wrażenie na każdym!

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-kolonialne/

Meble kolonialne

Styl ten wywodzi się z XIX wieku i został zainspirowany przez Wielką Brytanię, która zakładała kolonie w Indii. To historyczne wydarzenie pozwoliło mieszkańcom Europy odkryć nowe gatunki roślin, które dalej zainspirowały ich do wykorzystywania w różnych dziedzinach życiowych.

W ten sposób odkryte zostały właśnie mahoń, palisander, a także drzewo różane. Brak dostępu codziennego do tego rodzaju roślinności, wzbudzało efekt luksusu wśród osób, które posiadały je w swoim domu.

Piękne meble

Meble, które wykonane zostały z drewna odkrytego w koloniach indyjskich stanowiło luksus i zamożni ludzie coraz chętniej decydowali się na ich wykorzystanie w aranżacji swojego domu. Przemysł meblowy natomiast bardzo chętnie zajął się produkcją mebli, które stanowiły piękny obiekt pożądania. Nic dziwnego, gdyż prezentowały się naprawdę wyjątkowo, podkreślając największe zalety stylu brytyjskiego, francuskiego oraz indyjskiego.

Meble kolonialne kojarzone są z egzotyką, co znacznie przekłada się na wnętrza z ich aranżacjami. Dodają wnętrzom żywego akcentu, egzotyki, a także mnóstwa energii. Meble te również charakteryzują się pięknymi wzorami, które są typowe dla kultury azjatyckiej.

Wykonywane są zazwyczaj w ciemnych odcieniach, co sprawia, że doskonale prezentują się zarówno w jasnych przestrzeniach, ale również w tych z ciemniejszymi kolorami. Są one zarówno modne, nowoczesne, jak i klasyczne i proste. To oznacza, że odnajdą się w wielu stylach urządzania wnętrz.

Meble w stylu kolonialnym są również bardzo wytrzymałe, ze względu na zastosowany materiał. Dodatkowo prezentują się bardzo masywnie, co również wpływa na poczucie ich trwałości. Dobrze jednak wprowadzać je do dużych przestrzeni, ze względu na ich ciemną barwę, a także solidną konstrukcję.

Przeczytaj też:  http://screwdriver.pl/meble-w-niskich-cenach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ