ocet

Ocet to produkt, który zapewne każdy posiada w swoim domu. Jak się okazuje nie jest on przydatny tylko i wyłącznie w kuchni, ale również może być wykorzystywany jako środek czyszczący. Ocet zatem możemy użyć praktycznie w każdym pomieszczeniu. Czy jest to łazienka czy kuchnia, a może salon. Jest to również duża oszczędność czasu, a także sposób na zaoszczędzenie. Ocet jest dużo bardziej ekologiczny od środków czystości, które są chemiczne i dodatkowo nieprzyjazne dla środowiska. W jaki sposób wykorzystać ocet do sprzątania? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czyszczenie-octem/

Ocet do czyszczenia łazienki – jak używać? 

Ważną zasadą podczas czyszczenia czegokolwiek octem jest to, aby założyć rękawiczki. Ocet bowiem działa w niekorzystny sposób na naszą skórę i może ją podrażnić. Kiedy już zadbamy o nasze dłonie, możemy przejść do czyszczenia. Ocet możemy wykorzystać do czyszczenia przedmiotów takich jak odpływ lustra szyby czy też sedes. Działa on bowiem dezynfekująco. Przyda się on również do czyszczenia płytek ceramicznych, a także umywalki. Świetnie poradzi sobie też z czyszczeniem fug. 

Nie każdemu jednak pasuje jego zapach, a wręcz kogoś Może nawet on odpychać. Poradą na to będzie dodanie do octu wody w proporcji 1:1, a także dodanie ulubionego olejku estetycznego.

Lśniąca kuchnia – czyszczenie octem

Była już łazienka, teraz pora na kuchnię. Ocet jak wiadomo to niezastąpiony środek do czyszczenia lodówki. Kiedy będzie ona już wyczyszczona, możecie przy okazji wylać odrobinę octu na spodek i pozostawić go w którejś z półek lodówki. Zapobiegnie to powstawaniu pleśni i rozprzestrzenianiu się w lodówce nieprzyjemnych zapachów. 

Jeżeli chcecie przywrócić swoim szklanym naczyniem dawny blask, wystarczy że wypukacie je w occie. Metoda jest szybka, a dodatkowo bardzo skuteczna.

Ocet jest również świetnym przeciwnikiem do walki z usuwaniem kamienia. Przy jego pomocy możemy usunąć osad znajdujący się na dnie czajnika. Wystarczy, że nalejemy trochę octu, dodamy wody, a następnie ją zagotujemy. Po tym procesie, należy zagotować wodę w czajniku następny raz, ponieważ może ona nie nadawać się przez zapach octu do naszej ulubionej kawy czy herbaty. Teraz możecie śmiało korzystać z wyczyszczonego i odkamienionego czajnika.

Zobacz też: http://insidebook.pl/jak-wyczyscic-fugi-w-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ