Grzejnik może stanowić wyjątkową dekorację łazienki

Już dawno minęły czasy starych, żeliwnych kaloryferów. Dlatego, planując remont łazienki, warto zaznajomić się z ofertą współczesnych grzejników. Warto wiedzieć, że do łazienki należy zakupić grzejnik dedykowany właśnie do tego pomieszczenia. Nie sprawdzą się tu typowe grzejniki pokojowe. W łazience spotykamy się bowiem z innym poziomem wilgotności. Do tego grzejniki łazienkowe mają taką konstrukcję, która umożliwia powieszenie na nich rzeczy do wysuszenia.

Co powinno się zrobić przed zakupem grzejnika?

Przed dokonaniem zakupu powinniśmy zmierzyć powierzchnię ściany, którą taki kaloryfer ma zająć oraz powierzchnię całego pomieszczenia. Od powierzchni ściany będzie zależała maksymalna wielkość grzejnika. Natomiast wielkość łazienki wpłynie na oczekiwaną moc grzejnika, którą podaje się w watach.

Istotną kwestią, o której często się zapomina, jest sposób podłączenia grzejnika. Sprawdźmy jak to wygląda w naszej łazience. Grzejniki mogą mieć podłączenie dolne lub boczne (prawe albo lewe).

Jakie rodzaje grzejników oferują sklepy?

Wybierając grzejnik do łazienki, można zdecydować się na:

  • grzejnik pionowy,
  • grzejnik poziom,
  • grzejnik boczny,
  • grzejnik dolny.

Zdecydowanie najpopularniejszymi grzejnikami do łazienki są grzejniki pionowe. Są to kaloryfery, w których wysokość grzejnika jest zdecydowanie większa od jego szerokości. Grzejniki te, ze względu na swoją budowę, sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych łazienkach. W sprzedaży jest wiele modeli grzejników pionowych, które różnią się przede wszystkim ilością, układem i rozstawem żeberek. Pionowe grzejniki łazienkowe sprawdzają się również jako wieszak i suszarka.

Grzejniki łazienkowe poziome, odwrotnie do pionowych, zbudowane są w taki sposób, że ich szerokość jest większa od wysokości. Są znakomitym rozwiązaniem do łazienek posiadających szerokie okno. Dzięki zamontowaniu grzejnika pod oknem jesteśmy w stanie zaoszczędzić w pomieszczeniu wiele cennego miejsca.

Wyodrębnienie grzejników bocznych i dolnych wynika z tego, w którym miejscu grzejnika występuje podłączenie. Jeśli jest to podłączenie dolne, to mamy grzejnik dolny, natomiast gdy jest to podłączenie boczne, to odpowiednio jest to grzejnik boczny.

Co zrobić, aby grzejnik stał się dekoracją łazienki?

Zakup grzejnika do łazienki motywowany jest przede wszystkim koniecznością właściwego ogrzania pomieszczenia oraz zapewnienia sobie komfortu cieplnego podczas korzystania z łazienki. Producenci grzejników wychodzą jednak z założenia, że produkty te mogą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną.

W sprzedaży są zatem tak pojedyncze egzemplarze, jak i całe kolekcje kaloryferów, które zadowolą nawet najbardziej wymagające oko. Możemy dobrać do łazienki wysokogatunkowe grzejniki o wyglądzie klasycznym lub nowoczesnym. Nowoczesne grzejniki przyjmują przeróżne atrakcyjne kształty.

Ponadto nie ma przeszkód, aby dobrać sobie odpowiedni kolor grzejnika. Może to być standardowy kolor biały lub srebrzysty. Możliwy jest także wybór koloru grzejnika zgodnie z paletą kolorów RAL. Paleta RAL to zestaw ponad stu kolorów (w tym róże, żółcie, zielenie itd.).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ